چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است؟!

چرا خرید بک لینک کار اشتباهی است؟!

بیشتر وبمستران از تاثیر منفی خرید بک لینک بر seo و خرید لینک های زیاد و نامناسب مطلع میباشند. “خرید بک لینک از وبسایت های با پیج رنک بالا چه تاثیری دارد؟ گوگل به چه شکل متوجه پولی بودن آنها می شود؟”

جواب به‌این پرسش کار بسیار راحتی میباشد، خرید بک لینک صحیحی نمیباشد! چنانچه بدنبال کسب مقام مناسب در نتیجه ها گوگل می باشید و برنامه ریزی دراز مدتی برای فعالیت خود دارید، خرید بک لینک شیوه قابل قبولی نخواهد بود، زیراشما‌را با خطاهای جدی مانند جریمه وبسایت به وسیله گوگل در آینده روبرو خواهد کرد.

گوگل بک لینک را بعنوان یک رای مثبت از طرف کاربران یا وبسایت های دیگر به صفحه یا وبسایت شما در نظر می گیرد. با کسب رای بیشتر شما شانس موفقیت در همه پرسی گوگل را خواهید داشت. گوگل دقیقا اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این وبسایت بوده و تخلف شناخته می‌گردد. ایراد از جایی شروع میشود که کاربران فکر‌میکنند با خرید رای می‌توانند موتور جستجو را فریب داده و در‌این انتخابات موفق باشند البته نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار سخت و دقیق میباشد.

buy backlink

اخطار گوگل به وبسایت ها درخصوص تاثیر منفی خرید بک لینک

 

روش تاثیر بک لینک بر نتایج گوگل

چنانچه بک لینک شما از یک وبسایت دارای اعتبار و با پیج رنک بالا باشد حتما تاثیر بیشتری بر بهینه سازی وبسایت شما خواهد داشت. همین دستور موجب خرید بک لینک از وبسایت های قوی  با بها بالا در سالهای قبل شد‌ه‌است. گوگل با توجه به کلماتی که در نزدیکی یک لینک قرار دارند موضوع وب سایت را تشحیص می‌دهد.

بطور نمونه وبسایت های متعددی در صفحه های خود به وبسایت آمازون ارجاع می‌دهند که معمولا در جملا‌ت آنان کلمه و واژه “Books” به چشم می‌خورد بر همین اساس شما با جستجوی این کلمه و واژه در گوگل وبسایت آمازون را در رتبه دوم و پس از کتابخانه گوگل مشاهده خواهید کرد اما برای وبسایت آمازون به‌این وسعت و اقتدار، کلمه و واژه “Cars” بعنوان یک واژه و کلمه کلیدی شناخته نمی شود چون هیچ پیوند ورودی قابل قبولی برای آن موجود نیست.

در نتیجه خرید بک لینک صرفا هنگامی برای وبسایت شما اثر گذار خواهد بود که از وبسایت های دارای اعتبار و مربوط به مورد کاری شما باشد. همینطور می بایست به واژه و کلمه یا عبارت لینک گردیده یا به عبارتی انکر تکست و کلماتی که در حوالی آن باشددقت ویژه ای داشته باشید. چون بک لینک شما بر آن واژه کلیدی در نتایج گوگل مفید خواهد بود و نه همه کلماتی که بعنوان هدف خویش گزینش نموده اید.

 

تشخیص خرید بک لینک بوسیله گوگل

گوگل روشهای متنوعی برای تشخیص خرید بک لینک بوسیله وب سایت های اینترنتی در نظر گرفته مهم‌ترین آنان مجموعه ویژه گوگل برای مقابله  با این پدیده میباشد که وظیفه ای جز گشت و گذار در وب و شناسایی وبسایت های فروشنده لینک ندارند. در صورتی شما وب سایت قابل قبولی را برای خرید بک لینک پیدا نموده اید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی نماید.

شاید فکر کنید که پرسنل گوگل فرصت کافی برای بررسی تمامی وب سایت ها و صفحه ها و شناسایی وبسایت های فروش بک لینک ندارند، تصور درستی میباشد! اما معمولا وبسایت هایی که در فروش بک لینک زیاده روی میکنند و به صفحات بسیاری با موضوعات متعدد لینک می‌دهند مورد توجه رقبای خویش قرار گرفته و مستقیما به وسیله این اشخاص به گوگل گزارش می گردند.

درین وضعیت یک کارشناس خبره وب سایت مورد نظر را نظارت کرده و در حالتی‌که که از داد و ستد بک لینک در آن مطمئن گردد به طور دستی آن را جریمه خواهد نمود. سایتی که این چنین جریمه گردیده باشد در پنل گوگل سرچ کنسول خویش و در قسمت Manual Actions یک پیام با عنوان Unnatural Links اخذ خواهد کرد. تصویر پایین نمایی از این پیام در نسخه سابق گوگل سرچ کنسول و برای سایتی که مبادرت به فروش بک لینک و پیوند نموده است را نشان می دهد.

 

unnatural-links-manual-action-min

جریمه دستی وبسایت به وسیله گوگل به دلیل فروش بک لینک و پیوند

 

تصویر دوم مثالی از جریمه دستی گوگل برای یک وب سایت که مبادرت به خرید بک لینک و پیوند کرده را نشان می‌دهد و با اعتنا به تغییر ظواهر گوگل سرچ کنسول در ورژن جدید روش نمایش آن گوناگون میباشد.

 

unnatural-backlinks-penalty-min

جریمه وبسایت در ورژن جدید گوگل سرچ کنسول به جهت خرید بک لینک و پیوند از وبسایت های دیگر

 

گوگل کاربران را تشویق مینماید تا وب سایت هایی که از این شیوه قصد فریب موتور جستجو را دارند را معرفی نمایند. با این عمل هم وب سایت فروشنده و هم وبسایت خریدار با جریمه گوگل مواجه خواهند شد. تعداد پیوند های ورودی به وبسایت شما در یک برهه زمانی معلوم و زمینه کاری وب سایت های مرجع معیارهای دیگری برای شناسایی وبسایت های خلاف‌کار بوسیله گوگل میباشند. برای مشاهده این فرم می‌توانید به برگه معرفی وب سایت اسپم به گوگل مراجعه‌نمایید.

بعداز به روز رسانی الگوریتم پنگوئن به کار گیری زیاد و غیر طبیعی از یک عبارت معین بعنوان انکر تکست نیز به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک و پیوند اضافه گردیده‌است.

 

چندین نکته حائض اهمیت در خرید بک لینک

- در صورتی همچنان بر این عمل سماجت می‌کنید و راههای اصولی و بهتر مانند ایجاد محتوا را نمی پسندید، موارد ذیل را پیش از صرف هرگونه هزینه و پذیرش ریسک توجه داشته باشید تا احتمال جریمه وبسایت خویش را به کمترین مقدار برسانید:

- بک لینک ها را با فاصله زمانی و مستقل خریداری نمائید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 وبسایت با پیج رنک 2 و 3” گزینش قابل قبولی نیستند.

- بصورت مستقیم با مالک وبسایت در تماس باشید و با واسطه های تبلیغاتی همکاری ننمائید.

- با وبسایت هایی که بطور وسیع و همگانی مبادرت به فروش پیوند و تایید تبلیغات میکنند همکاری ننمائید.

- صرفا از وبسایت های مربوط به زمینه کاری خویش لینک و پیوند خریداری نمائید.

- بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر وب سایت ها، از تبلیغات محتوایی و مطالب منحصربه‌فرد (خرید رپورتاژ آگهی) بهره ببرید.

- بجای خرید بک لینک و پیوند در مجموع صفحات یک وبسایت، در یک یا این که چند صفحه خاص تبلیغ نمائید.

- نسبت پیوند های خریداری گردیده به تمام پیوند های طبیعی وبسایت کمتر از 10 درصد باشد.

 

اشتباهات رایج در خرید بک لینک و پیوند

با یک جستجوی معمولی در اینترنت وب سایت های ایرانی و خارجی بخش اعظمی جستجو خواهید کرد که هم اکنون فروش بک لینک و پیوند با تیتر های جالب و تاثیرگذار می باشند. در شرایطی که تجربه ای در مسئله خرید بک لینک و پیوند نداشته باشید و اثرات مخرب آن را ندانید ممکن است به راحتی فریب این دست وبسایت ها را خورده و seo وبسایت خویش را برای همیشه از میان ببرید. تصویر پایین مثال هایی از تبلیغات فریبنده برای فروش بک پیوند های بی کیفیت را نشان می‌دهد.

 

تبلیغات فریبنده برای داد و ستد بک لینک و پیوند

یکی‌از تکنیک های تازه در فضای وب سئوی منفی میباشد که با هدف از دست رفتن مقام رقبا اجرا میگردد.بخش اعظمی با هدف بهبود وضعیت وبسایت خویش و با خرید بک لینک و پیوند عملا seo منفی را روی وب سایت خودشان اجرا می کنند. برخی از این شعارها را با هم آنالیز می‌کنیم:

 

خرید بک لینک و پیوند ارزان

هیچ ارزانی بی دلیلی وجود ندارد. هرکجا با شعار خرید بک پیوند ارزان مواجه شدید بخوانید خرید بک لینک و پیوند بی کیفیت.

در صورتی‌که بک پیوند ارزان باشد یعنی هرکسی می‌تواند به راحتی در همان فضایی که شما حضور دارید برای خویش لینک و پیوند سازی نماید و با ارتقا تعداد این پیوند ها در یک وب سایت عملا قیمت و اعتبار منتقل گردیده به هر یک از این وب سایت ها کاهش مییابد.

 

خرید بک لینک و پیوند انبوه

این دست وب سایت ها معمولا در کنار ارزان بودن به انبوه بودن تعداد پیوند ها اشاره میکنند. به عبارتی نکاتی که برای خرید بک لینک و پیوند ارزان گفتیم برای این تیم نیز صادق میباشد. افزون بر آن زمانیکه شما پیوند خویش را در زمان کوتاهی در وبسایت های زیادی قرار میدهید عملا به گوگل اعلام می کنید که اینها غیرطبیعی می‌باشند.

 

بک لینک رایگان!

این نحوه را میتوان بدترین و ناکارآمدترین شیوه لینک سازی خارجی برشمرد. ابزارهای آنلاین آدرس وبسایت شمارا دریافت نموده و در هزاران وبسایت دایرکتوری یا ابزارهای آزمایشی آنلاین آن را درج میکنند. با این فعالیت شما هم تعداد لینک و پیوند های متعددی در مقطع کوتاه ساخته اید و هم اینکه از صفحه های کم ارزشی لینک و پیوند گرفته اید. بک لینک های رایگان را مفید در نظر نگیرید و به شدت از آن‌ها دوری نمائید.

 

خرید بک لینک خارجی

از دیگر روش های رایج برای فریب شما به کار گیری از عباراتی مثل خرید بک لینک خارجی یا خرید بک پیوند معتبر میباشد که باعث می‌شود فکر کنید برای وب سایت شما موثر خواهند بود. همان گونه که قبلا گفتیم مهم‌ترین واحد سنجش ما برای اخذ لینک و پیوند از یک تارنما ارتباط موضوعی و اعتبار آن میباشد. در حالیکه بیشتر این وب سایت ها صرفا مورد اعتبار بالا را دارا بوده و از دید موضوعی هیچ ارتباطی به وبسایت شما ندارند.

 

آموزش حرفه ای خرید بک پیوند و رپورتاژ آگهی

یکی‌از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر کسب رتبه در نتیجه های گوگل رعایت استانداردهای لینک سازی داخلی و ولی تدوین استراتژی برای لینک سازی خارجی میباشد.

خرید بک لینک و پیوند می تواند موجب جریمه وبسایت شما به وسیله گوگل گردد اما در شرایطی‌که اصول و استانداردهای پیوند سازی را صحیح و اصولی بشناسید می توانید فارغ از احتمال جریمه شدن از تاثیر شگفت انگیز بک پیوند برخوردار گردید.

...
buy-backlinks
  • design4
  • design4
design7