تور مجازی فرش دلسا (سفارشی)


  • پنج شنبه 11 خرداد 1402 1 ژوئن 2023
  • مقالات سایت
  • 3239 بازدید
تور مجازی فرش دلسا (سفارشی)

تور مجازی یک فناوری جدید است که امکان بازدید مجازی از یک محیط واقعی را به صورت غیر حضوری برای مخاطبان فراهم می‌کند، به طوری که به صورت واقعی در ان محیط قرار دارد. تور مجازی قابلیتی مابین عکس و فیلم را به شما میدهد. وسعت دید در پانورامای ۳۶۰، وسیعتر از عکس است، خروجی این تکنیک همچون فیلم است ولی با این تفاوت که کنترل دوربین در دست مخاطب است و او می‌تواند تصور کند که در فضایی ایستاده است و به هر طرف که بخواهد میتواند رو کند، در آن زوم کند و سوژه را با جزئیات بیشتری مشاهده کند.

مشاهده نمونه کار تور مجازی فرش دلسا

مراحل ایجاد تور مجازی

از طریق گرفتن چندین عکس و تصویر به صورت ثابت از تمام قسمت های محیط مورد نظر و تلفیق تصاویر به کمک نرم افزارهای کامپیوتری و در نهایت ایجاد تور مجازی است.

نوع لنز دوربین به کار رفته در عکاسی تعداد عکس های لازم برای هر عکس 360 درجه را مشخص می کند، به این معنی برای گرفتن تعداد عکس کمتر باید لنز دوربین به کار رفته از نوع وایدتر باشد. دو نوع لنز برای عکاسی در این زمینه استفاده می شود، لنز فیش آی و لنز سوپر واید برای این کار بکار می رود. تعداد عکس های گرفته شده بین 8 تا 150 عکس می باشد، بسته به اینکه لنز عادی باشد یا فیش آی و یا واید متغیر است.

بهترین نرم افزار های موجود برای ساخت تور مجازی می توان dvista virtual tour3 ،easypano panoweaver  وpanotour  نام برد.

تور مجازی در واقع همان تصویر پانوراما است که با استفاده از یک نرم افزار تخصصی، به حالت زنده و متحرک در می‌آید. در تصویر پانورامای ۳۶۰ درجه هم، هر فضا به خوبی نمایش داده می‌شود اما تبدیل آن به یک عکس ۳۶۰ درجه، می‌تواند برای مخاطبان، حس حضور در آن فضا را ایجاد کند.

برای ایجاد تورمجازی از تصاویر پانوراما که توسط یک نرم افزار به صورت زنده و پویا در می آیند استفاده می شود. در واقع تمام تصاویر 360 درجه ایی پانورامایی که گرفته شده در نهایت به یک تصویر 360 درجه که تمام زوایای محیط مورد نظر را به نمایش می گذارد تبدیل می شود.

پانوراما چیست ؟

به عکسی که از تلفیق چند عکس با کادرهای مختلف به دست آمده باشد، پانوراما می‌گویند. این تکنیک کمک می‌کند تا بتوان هر فضای وسیعی را به خوبی داخل یک کادر جای داد. 

 

  • اشتراک گذاری :

مدیر سایت
به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیاز به این مطلب : 20

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته ها

(infogroup group="10021" masterclass="post-side-item section-box")(/infogroup)
پشتیبانی
آخرین بازدید لحظاتی پیش
سلام دوست عزیز
شما میتوانید برای برقراری ارتباط و گرفتن راهنمایی از کارشناسان خبره ما در تلگرام به ما پیام دهید