تبلیغات و برندینگ اینترنتی

تبلیغات و برندینگ اینترنتی

مقدمه:

مزیت تبلیغات و برندینگ اینترنتی نسبت به سایر شیوه های سنتی امری بسیار مهم و مشوق و محرک خوبی برای حضور کسب و کارها در محیط اینترنت می باشد. قبل از همه میبایست به این نکته توجه داشت که کسب و کارهای به شکل کلی از نظر تبلیغات و برندینگ اینترنتی به سه دسته تقسیم می شوند.

 1. کسب و کارهای سنتی (فیزیکی)
 2. کسب و کارهای درحال ورود به بستر اینترنت
 3. کسب و کارهای اینترنتی

که می توانیم برای هرکدام تعریفی مناسب داشته باشیم:

 1. کسب و کارهای سنتی (فیزیکی): کسب و کارهای که به هیچ عنوان قصد حضور در دنیای مجازی را ندارند و بصورت راکد با نداشتن دید درست از آینده و همچنین رضایت از فروش فعلی خود به شیوه های قدیم تبلیغات و فروش سنتی خود را به پیش می برند.

من در ایزان با بسیاری از برندهای منطقه ای برای مکانیزه کردن سیستم فروش صحبت کرده ام آنها حتی برای شنیدن حرفهای من هم کراهت داشتن و از نظز من توقع فروش فعلی خود را نیز نداشتند به همین خاطر در جایگاه خود ثابت و از هر تغییر هراس دارند.

 1. کسب و کارهای در حال ورود به بستر اینترنت: کسب و کارهای که در حال اینترنتی شدن هستند و استارت مهاجرت به این عرصه (اینترنت) زده اند، شاید 100% خدمات یا محصولات خود را بصورت اینترنتی عرضه نمی کنند ولی آماده این تغییر و دگرگونی هستند، این گروه به بخش زیادی در جامعه کسب و کار ما را تشکیل می دهند.
 2. کسب و کارهای اینترنتی: کسب و کارهای که با بستر اینترنت به وجود آمده اند و یا تنها از این بستر استفاده می کند و یا به صورت 100 درصد خدمات و محصولات خود را اینترنتی عرضه می کنند.

جالب تر از همه این است که تبلیغات و برندینگ اینترنتی برای تمام این کسب و کارها مفید است حتی گروه اول و می تواند در گسترش و افزایش فروش آنها بصورت مستقیم تاثیر بگذارد.

تبلیغات و برندینگ اینترنتی

بعد از پرداختن به مقدمه بالا حال وقت آن است که بصورت ساده و شفاف برخی از روش های تبلیغات و برندینگ را در دو دسته اینترنتی و غیر اینترنتی در جدول ذیل بررسی کنیم.

 

برخی از اقسام برندسازی:

1- شرکتی         2- شخصی        3- محصول                4- مکان  

5- آنلاین         6- آفلاین         7- برند سازی مشترک    8- خدمات

9- اجزاء          10  - برند سازی بدون برند(مینیمالیستی)

 

اینترنتی

عنوان

نوع

توضیح

تبلیغات همسان  Native

اینترنتی

مثال: ارائه موارد مفید در کنار محتوای تبلیغاتی با استفاده از سئو یا ایمیل مارکیتینگ، پرورش لید Lead nurturing بصورت ساده با ساخت وبلاگ محقق می شود.

تبلیغات بنری

اینترنتی

نمایش بصورت بنرهای تبلیغاتی درون وبگاه های مورد نظر

بازاریابی موتور جستجو

اینترنتی

Google Ads , Bing Ads

تبلیغات موبایل

اینترنتی

بهبود رابط کاربری موبایل که به افزایش سئو شما کمک می کند

تبلیغات شبکه های اجتماعی

اینترنتی

Facebook,linkedin,twitter

تبلیغات کلیکی

اینترنتی

تبلیغات کلیکی CPC

ایمیل مارکیتینگ

اینترنتی

ارسال ایمیل های هدفمند

دیجیتال سانیج

اینترنتی

بیلبورد دیجیتال، Mupi

تبلیغات ویدیویی

اینترنتی

تبلیغات ویدئویی در رسانه های اینترنتی مثل آپارات,تماشا,یوتوب و . . .

تبلیغات اپلیکیشن

اینترنتی

تبلیغات درون نرم افزارهای مرتبط یا رایگان

تبلیغات نصب اپلیکیشن

اینترنتی

تبلیغات در هنگام نصب نرم افزارهای کاربردی یا  مرتبط

رپورتاژ تبلیغاتی

اینترنتی

نوشتن محتوا و انتشار در پایگاه های اینترنتی با کیفیت (بسیار موثر در سئو)

 

 

 

غیراینترنتی

 1. تبلیغات شهری: تلویزیون های شهری – اتوبوس های شهری -  مترو ها- دیوارها و ...
 2. تبلیغات چاپی: انواع تراکت، روزنامه، مجله و ...
 3. تبلیغات تلویزیونی: پیام های بازرگانی، اسپانسری برنامه های تلویزیونی
 4. تبلیغات رادیویی: برنامه های صوتی
 5. تبلیغات در روزنامه ها و جراید
 6. تبلیغات مشترک: در جایگاه ها و مشاغل مکمل یا مرتبط کار شما

 

اصلاً بدون هیچ تفکر خاص یک چیز بین این دو روش تبلیغ متمایز است در اکثر شیوه های تبلیغاتی اینترنتی مشتریان هدف بهتر انتخاب شده اند و جالب این است که هزینه تبلیغ نیز کمتر است.

برای مثال: تبلیغ در یک تلویزیون شهری در ماه از نقطه ای که من در شهر خود برای تست انتخاب کرده بوده ام که متوسط بازدید مناسب دارد 5 میلیون تومان است.

برای دیده شدن این بیلبورد به من وعده دیده شدن 50000 تایی در روز را دادند. ولی یک سوال اساسی چند درصد کسانی که بصورت ناگهانی برند من را در حین رانندگی می بینند اصلاً نیاز به محصول من دارند، چند درصد می توانند پل های ارتباطی ما را یادداشت کنند، چند درصد به قسمت شماره تماس های این تیزر می رسند و ده ها احتمال دیگر, در نهایت چند نفر محصول یا خدمات من را می خرند؟؟

دوستان تبلغات شهری مفید است بخصصو برای برندهای بزرگی نظیر Sony و Samsung و LG و ... اینکه در دید کاربران باشند، ولی بحث شروع کسب و کار نوپای شماست یا شروع گام فروش اینترنتی شما

حال مقایسه کنید تبلیغات در موتورهای جستجوگر:

مشتری که دنبال خرید فرش می گردد و کلمه خرید فرش را جستجو می کند شما را پیدا می کند این مشتری 70% در بدترین حالت مشتری کالای شماست و شما برای بازدید آن از فروشگاه یا نمایشگاه اینترنتی شما امنیت هزینه می کنید این فوق العاده نیست.

من به شما می گویم این برای معرفی کسب و کار شما حیاتی است.

در تک تک موارد مزیت ها و قدرت فراوانی در دنیای مجازی نسبت به دنیای راحتی مشاهده می شود. ولی ترکیب دو روش نیز که از کارهای متداول من هست جواب بسیار خوبی دارد.

در کل به شما پیشنهاد می کنم با یک مشاور حرفه ایی صحبت کنید این کار کمک می کند که یک طرح کسب و کار درست و یک نقشه راه دقیق داشته باشید.

...
Advertising-and-branding
 • design4
 • design4
design7