کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید

کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید

 

کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید

 

کارآفرینی اینترنتی موضوع داغی است که امروزه ذهن بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. کارآفرینی با سرمایه کم، کار در منزل حتی با یک ایده ساده کسب و کار اینترنتی… شما چی؟ آیا شما هم به این موضوع فکر می‎کنید؟ با دو سوال این مقاله را شروع کنم.

آیا شما عاشق اینترنت هستید؟ آیا شما هم نمی‌توانید بدون چک کردن شبکه‌های اجتماعی صبح را به شب برسانید؟

احتمالا جواب شما به پرسش‌های بالا مثبت است. مطمئنا حتی اگر هم وابستگی و علاقه‌ی چندانی به اینترنت نداشته باشید بالاخره در زندگی خود به نحوی با آن سر و کار دارید. اینترنت می‌تواند بهترین دوست‌تان باشد بر خلاف تمام تبلیغات منفی‌ای که در رابطه با استفاده از آن وجود دارد. شما فقط بهتر است نحوه‌ی استفاده‌ی درست از آن را بدانید. در واقع باید یاد بگیرید که از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای نفع و سودآوری استفاده کنید نه وقت تلف کردن. 

همین حالا که شما در حال گشت و گذار در اینترنت هستید پول‌های هنگفتی به حساب صاحبان کسب و کارهای اینترنتی ریخته می‌شود. شما هم می‌توانید یکی از این افراد باشید. شاید بگویید که شما ابزار راه اندازی کسب و کار را ندارید چه در دنیای واقعی چه در دنیای مجازی. خبر خوب این است که اینترنت در طی سال‌ها بستر مناسبی را ایجاد کرده به طوری که تقریبا همه افراد می‌توانند با استفاده از آن یک کسب و کار پولساز راه بیاندازند.

به پنج دلیل می‌توانید کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید:

دلیل اول- کارآفرینی با ‌سرمایه کم هم می‌توانید شروع کنید

مهم‌ترین و بهترین ویژگی فضای مجازی این است که شما می توانید وارد دنیای کارآفرینی شوید؛ حتی با سرمایه خیلی کم. فکر می‌کنید شما برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پولساز به چه میزان سرمایه احتیاج دارید؟ خیلی کم. تازه اگر تصمیم بگیرید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید این سرمایه کم تقریبا به صفر می‌رسد. ساخت یک کانال تلگرامی  یا راه اندازی یک پیج اینستاگرام کاملا مجانی است. بنابراین شما نه نیازی به سرمایه‌گذار دارید نه وام بانکی … بله شما فقط به یک سری مهارت نیاز دارید و پشتکار. البته این را بدانید راه اندازی کسب و کار اینترنتی  به خصوص در مراحل توسعه، گسترده‌تر و پیچیده تر خواهد شد و کمی هزینه‌هایی دربرخواهد داشت. به همین دلیل شما برای ورود به دنیای کارآفرینی اینترنتی، در ابتدای راه، نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت نخواهید داشت. بسیاری از کارآفرینی‌های اینترنتی، از کار در منزل آغاز شده است و این کارآفرینان در ابتدا معاف از پرداخت اجاره محل و مالیات هستید.

دلیل دوم- یادگیری بسیار آسان‌تر شده است

امروزه اینترنت امکان دسترسی شما را به حجم وسیعی از اطلاعات و مطالب آموزشی فراهم می‌کند و دیگر نیازی نیست که برای یادگیری فنون کسب و کاری هزینه‌های هنگفتی برای مشاوره و آموزش پرداخت کنید. همه چیز به راحتی در اینترنت در دسترس شماست. شما حتی می‌توانید در دوره‌های آنلاین شرکت کنید و دانش خود را بالا ببرید. همانطور که در ویدیوی هفت دروغ کارآفرینی  هم مطرح کردم، شما لازم نیست قبل از راه اندازی یک کسب و کار، استاد آن کسب و کار باشید،شما می‌توانید درحین راه اندازی و پس از راه اندازی، دائما درحال یادگیری باشید.

 

دلیل سوم- دسترسی آسان به بازار هدف

شما در کسب و کارهای سنتی در بهترین حالت می‌توانستید مشتریان منطقه خودتان را جذب کنید یا با تلاش بیشتر، شهر خودتان. اما امروزه به لطف اینترنت شما به تعداد زیادی از مشتریان دسترسی دارید و می‌توانید با سرعت بیشتر و هزینه‌ی بسیار کمتری بازار هدف خود را جذب کرده و گسترش دهید. حتی کسب و کارهایی که در دنیای واقعی فعالیت می‌کنند و برندهای معتبری هستند امروزه برای دسترسی به مشتریان‌شان از اینترنت کمک می‌گیرند.

دلیل چهارم- ارتباط و بازخورد مشتریان

ارتباط مستمر با مشتری از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت هر کسب و کاری است. اینترنت ابزاری مجانی و پرسرعت برای ارتباط با مشتریان‌تان است. شما حتی می‌توانید بدون این که حتی یک کلمه با آن‌ها صحبت کنید، هر روز از مشتریان‌تان بازخورد بگیرید. علاوه بر ارتباط اینترنتی، در وقت شما و مشتریان‌تان صرفه جویی می‌شود. امروزه کسب و کارهایی در عرصه‌ی رقابت باقی می‌مانند که همواره خود را بر طبق تقاضای مشتریانشان اصلاح کنند.

دلیل پنجم- مزیت رقابتی

وقتی شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید، بیشتر رقبای‌ شما هم در فضای کسب و کار اینترنتی هستند. پس به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی رفتارهای آن‌ها را زیر نظر بگیرید. این موضوع قبل از راه اندازی کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما می‌خواهید در یک زمینه‌ی مشخص کسب و کاری راه اندازی کنید، باید حتما مزیت رقابتی خود را مشخص کنید. و این کار فقط در صورتی امکان پذیر است که تمام جنبه‌های کسب و کاری رقبای خود را بررسی کرده باشید. مزیت رقابتی شما در واقع یک یا چند ویژگی‌ متمایزی است که رقبای‌تان از آن بی‌بهره‌اند. البته یادتان نرود همان‌طور که شما به راحتی به اطلاعات رقبای خود دسترسی دارید، آن‌ها نیز به اطلاعات شما دسترسی خواهند داشت.

بدون شک فضای مجازی فرصت های زیادی را برای راه اندازی کسب و کار فراهم کرده است. شما هم ‌می‌توانید با کمی خلاقیت کسب و کار کوچک خودتان را راه بیاندازید و درآمد کسب کنید. 

نتیجه‌ »  در این مقاله با پنج دلیل کاملا واضح تلاش کردم به شما نشان دهم که ورود به دنیای کارآفرینی اینترنتی بسیار ساده است. فقط باید تصمیم بگیرید و شروع کنید و بعد خودتان را بطور مستمر درگیر یادگیری مهارت‌های اصلی بازاریابی و فروش و مدیریت کسب و کارتان کنید. با یک ایده ساده شروع کنید و با ایجاد مزیت رقابتی تبدیل به یک کارآفرین اینترنتی پولساز شوید.

...
start-internet-entrepreneurship-today
  • design4
  • design4
design7