5 گام برای شروع کسب و کار اینترنتی

5 گام برای شروع کسب و کار اینترنتی

 

در این مقاله ما سعی میکنیم راه های شروع کسب و کار اینترنتی با اولویت مالی کم را برای شما دوستان بازگو کنیم.

1-تولید محتوا (بلاگر حرفه ای شوید)

برای شروع کسب و کار اینترنتی همانطور که گفته شد اگر مسلط به شبکه های اجتماعی و اصول تولید محتوای استاندارد هستید کار شما بسیار آسان است البته یادگیری این مفاهیم بسیار ساده و در دسترس می باشد پس اگر پیش زمینه ای ندارید نگران نباشید فقط سایت ها و مدیا های مرتبط را دنبال کنید بعد از یادگیری مفاهیم فعالیت خود را شروع کنید برای ورود به بازار کسب و کار اینترنتی نیاز به محصول خاص ,سرمایه زیاد و ... نیست شما حتی با فروش سوغات شهر خود یا ارائه هنر های شخصی خودتان می توانید کسب و کار خود را شروع کنید برای مثال اگر نقاش هستید کافیست با ارائه نمونه کارهای خود تابلوهای خاص را سفارش بگیرید یا اگر خیاط هستید با قراردادن نمونه کارها می توانید سفارش لباس بگیرید و جالب این است که حتی نیاز نیست مدل ها را برای نمونه بدوزید میتوانید با جستجو درون اینترنت تصاویر و نمونه های باکیفیتی که قادر به دوخت آنها هستید را هم به زیبایی منتشر کنید یا حتی اگر سایر اشخاص اطراف شما دارای کسب و کار هستن بخش فروش محصولات و خدمات آنها را با پورسانت بسیار خوب برعهده بگیرید.

به خاطر داشته باشید  نحوه انتشار مطالب در دنیای مجازی کار پیچیده ای نیست فقط کافی است که کاراکتر شخصیتی خود را درون وب پیدا کنید و با صداقت جلو بروید.

2- طراحی نشان تجاری (لوگو و ست اداری)

نام تجاری یا برند، ترکیبی از نام، سمبل، نشانه، طرح، شعار، علامت یا ترکیبی از آنهاست که موجب شناسایی محصول، تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می شود.یک برند می تواند معرف سطح معینی از دوام ،کیفیت ،عملکرد ،قابلیت اعتماد ،قابلیت تعمیر، و سایر ویژگی ها باشد .

در حقیقت یک نام تجاری، تعهد دائمی یک فروشنده برای ارائه ی مجموعه ای از ویژگی ها و مزایا و خدمات خاص به خریداران است که این از نظر مصرف کننده یعنی نشانه ی کیفیت ، هزینه ی پرسوجوی کمتر، ریسک کمتر و وسیله ای نمادین برای اظهار شخصیت. چنانچه، ذهنیت و انتظار مشتریان نسبت به کالا تامین گردد و حس رضایتمندی در آن ها ایجاد شود، به دنبال آن،وفاداری مشتری به آن کالا شکل می گیرد که اغلب از ارزشمندترین دارایی های یک شرکت محسوب می شود. به همین دلیل است که شرکتهای بزرگ و موفق همیشه در پی راه هایی بوده اند که بتوانند عواملی که در افزایش ارزش نام تجاری مؤثرند را افزایش و عوامل کاهنده ی ارزش را کاهش دهند.

لذا چنانچه بتوانیم نام تجاری خوبی طراحی کنیم و به تعهداتی که در ضمن نام تجاری مدعی آن ها می شویم پایبند باشیم و رضایت مشتریان را از عملکرد خود جلب کنیم می توانیم وفاداری آن ها را نسبت به تولیدات خود تضمین کنیم .در ضمن این را فراموش نکنید که محتوای ساخته شده شما باید در تمام جایگاه ها با یک نام تجاری خوب جلو برود که این خود یک عامل مهم در جذب کاربران بیشتر می باشد.

برای این کار نیاز به پرداخت هزینه زیادی نیست شما میتوانید به راحتی در همین قسمت با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا نماد تجاری مناسب با کار شما ایجاد گردد.

تماس با کارشناسان واحد گرافیگ

حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسانی محسوب می شود که علامت خود را به ثبت برسانند.در صورت پرداخت مبلغ ،طبق قانون ثبت علائم تجاری، پس از ثبت علامت ،شرکت حق انحصاری پیدا می کند که به موجب آن می توانید از عرضه ی کالاهای مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نمایید.

برای این کار شما میتوانید به راحتی در همین قسمت با کارشناسان ثبت علائم تجاری ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با واحد ثبت علائم تجاری

3- تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بعد از ساخت علامت انحصاری خودتون زمان تبلیغ شما رسیده,به طور کلی تبلیغات در پیج اینستاگرام رو میشه به دو دسته مکانیزم خارجی (تبلیغات پاپ ,ربات ها,برنامه های جذب فالور,شرکت در کمپین های مختلف و . . .)و مکانیزم داخلی (تبلیغات رسمی اینستا,گذاشتن مسابقه و نظرسنجی و...)تقسیم کرد.

تبلیغات رسمی,کمپین های تبلیغاتی,برگزاری مسابقات,ربات های حرفه ای راهکاری های مناسبی برای افزایش فالور در دوره کوتاه اولیه هستند.

برخی از کاربران به اشتباه و تحت تاثیر برخی از رسانه ها سعی میکنند که با تولید محتوا و گرفتن فالور به شکل فالو بک (از فالو کردن دیگران) تجاری سازی محصول خود را شروع کنند که این از نظر بنده کاربسیار غیرحرفه ای و البته کم هزینه می باشد در کار حرفه ای زمان نقش به سزایی را ایفا میکند کاربر برای بازی کردن وارد محیط اینترنت نشده,هدف مشخص دارد و باید متوسط فروش سالانه خود را بزند باید از کاربران بازخورد بگیرد و خود را به درآمد قابل قبول برساند اگر شما از دسته کاربرانی هستید که هدف تجاری دارید پس تجاری فکر کنید و تجاری عمل کنید.

4-پایگاه رسمی کسب و کار خود را بزنید

بعد از حضور شما در شبکه های اجتماعی حتما وب سایت نمایشگاهی یا فروشگاهی خود را بزنید -سعی کنید سرور این وب سایت درون ایران و باسرعت مناسب باشد-و کاربران را به سمت آن هدایت کنید از تمام پتانسیل های موجود که در مقالات بعد به آن ها خواهیم پرداخت استفاده کنید و سعی کنید آن را به شهرت برسانید این تصمیم باعث حفظ امنیت شغلی شماست -بخصوص در کشور مان ایران که سیاست های فیلترینگ حاکم است-درست است که شاید فیلترینگ باعث از بین رفتن آنی کسب و کار شما نشود ولی مسلمآ باعث کاهش فروش و افول کسب و کار شما می گردد من این تجربه را از فروش فرش کاشان درون تلگرام در استارتاپ دنیای فرش کاشان دارم مثال بارز از فیلترینگ تلگرام که باعث کاهش درآمد این استارتاپ شد درست است که کاربران هنوز از آن استفاده میکنند منتها ریزش های عجیب و کاهش فروش امری طبیعی وبرای شما هم قطعی است این را از افزایش کاربران واتساپ می توانید بفهمید.

شما میتوانید به راحتی در همین قسمت با کارشناسان مجرب ما جهت مشاوره تماس حاصل کرده و همین امروز اقدام به ایجاد پایگاه اینترنتی مناسب کنید.

تماس با کارشناسان طراحی سایت

5- سئو و برندینگ

همانطور که در گام سوم،تبلیغات بر روی پایگاه های اجتماعی را داشتیم، در این بخش هم موظف هستیم برای شناساندن وب سایت و مجموعه محصولات خود پایگاه اجتماعی خود را معرفی کنیم در اینکار حتما از پتانسیل شبکه های اجتماعی خودتان استفاده می کنیم و کاربران را به هر شکل به سمت آن هدایت میکنیم -به عنوان مثال با قراردادن تخفیف برای ثبت سفارش  در سایت-تا به بازدید مناسب برسیم.

گام بعدی ما سئو -بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو- است,یعنی اینکه باید کاری کنیم کاربران شبکه وسیع اینترنت با جستجوی برند ما, کالا یا خدمات ما را درون صفحه اول جستجوی اینترنت پیدا کنند به این کار سئو گفته می شود که در سه مرحله سئو داخلی ,سئو محتوا,سئو خارجی باید در کنار برندینگ و تبلیغات به جلو برود.

 

پست اختصاصی

تاریخ : 01/06/1399

نویسنده : مهندس مجتبی غلامپور

وبسایت : www.ArianTeam.com

 

...
start-ebusiness
  • design4
  • design4
design7