مراحل فرآیند فروش

مراحل فرآیند فروش

یکی از مهم‌ترین مباحث در دنیای کسب و کارها، استارت‌آپ‌هاو شرکت‌های بزرگ و کوچک، فروش است. تاثیر فروش علاوه بر حفظ کسب و کار باعث بهبود هر چی بیشتر زندگی مردم میشود. ازعوامل کاهش موفقیت افراد در امر فروش می توان به حضور فضای آنلاین و بالا رفتن تعداد کسب و کارها و افزایش فروشندگان اشاره نمود. به همین دلیل آموزش ها لازم در این زمینه بسیار حیاطی است.

چشم انداز:

فرآیند منبع یابی محصول جدید و اولیه است که ممکن است شامل تحقیقات آنلاین در مورد سایت هایی مانند linkdin یا سایت quora باشد. همچنین ممکن است در کنفرانس ها و یا رویدادهای صنعتی اتفاق بیفتد. علاوه بر این، شما می توانید از مشتریان یا همکاران فعلی خود در خواست کنید تا برای آینده از سمت خود افرادی را معرفی کنند.
 

ارتباط گرفتن:

ارتباط گرفتن شامل آغاز ارتباط نمایندگان فروش با مشتریان در مرحله اولیه است، که منجر به جمع آوری اطلاعات می شود. بخش دوم این مرحله جمع آوری اطلاعات جدید است. فارغ از اینکه مشتری چه تصمیمی دارد، باید بتوانید اطلاعات جدید است. فارغ از اینکه مشتری چه تصمیمی دارد، باید بتوانید اطلاعات خوبی از او به دست بیاورید تا در دفعات بعدی بتوانید پیشنهاد خرید مناسب تری برای او ارسال کنید.
 

تحقيق و پژوهش:
در اين مرحله نمايندگان فروش بيشتر در مورد هر چشم انداز و شرکت ياد مي گيرند. اين کار به نمايندگان اجازه مي دهد که يک تجربه شخصي و مناسب تر ارائه کرده و احتمال بستن قرارداد رابهبود بخشند. بخش کليدي اين مرحله درک چالش ها و نيازها و ايجاد اين احساس است که محصول يا سرويس شما چگونه مي تواند کمک کند.


ارائه
به طور معمول زماني است که فروشنده شما يک ارائه رسمي يا نمايش محصول يا سرويس شما را براي مشتري خود انجام مي دهد يا داده است. ارائه محصولات بسيار وقت گير است. بنابراين بهتر است که اگر چند نيرو براي فروش محصولات خود داريد، تنها برخي از آن ها را در اين بخش استفاده کنيد.

...
stages-of-the-sales-process
  • design4
  • design4
design7