منابع موزیک بدون کپی رایت، جهت اینستاگرام و یوتیوب

منابع موزیک بدون کپی رایت، جهت اینستاگرام و یوتیوب

در گام نخست برای تولید یک محتوای ویدوئی خوب تولید یک ویدیو مناسب به همراه موسیقی است. به طور قطع اضافه نمودن یک آهنگ در پس زمینه هر کلیپ، تاثیر آنرا بر روی بیننده چندین برابر خواهد کرد.
اما از چه موسیقی باید استفاده کنیم تا در زمان آپلود ویدیو با پیام زیر روبرو نشیم؟!

-    با عرض پوزش، ویدویی که منتشر نموده اید به جهت نقض قوانین کپی رایت حذف گردید. 

در این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاع کافی در مورد کپی رایت و قوانین مربوط به کپی رایت موسیقی در اینستاگرام و یوتیوب و منابع دانلود موسیقی بدون کپی رایت آشنا شوید.

کپی رایت چیست؟

کپی رایت (Copyright) یا حق صاحب اثر 
به عنوان مثال، وقتی کسی یک موسیقی، ویدئو، دوره آموزشی یا اثر هنری تولید می کنید، تمام حق و حقوق آن متعلق به شما میباشد و کسی نمی تواند بدون اجازه از آن در جایی استفاده نماید. بر همین اساس برای فعالیت در پلت فرم هایی نظیر Instagram، YouTube و Facebook لازم است قانون حق کپی رایت رعایت شود. 

حالا سوال پیش میاید چرا باید از موسیقی های بدون کپی رایت استفاده شود؟
زیرا خلق کننده آن اثر یک نفر است و میبایست تمام حق و حقوق آن تا ابد برای آن شخص باشد، به این معنی است که حتی شما اگر برای آلبومی موسیقی از یک سات معتبر دانلود کنید باز شما صاحب آن نخواهید بود و نمی توانید از آن برای ادیت بر روی ویدئوهای خود استفاده نموده و در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.  
حال راه حل این مشکل چگونه است؟ برای حل این مشکل 2 راه وجود دارد:
-    نخست اینکه می توانید برای تولید محتوا از موزیک و آهنگ های رویالتی فری (Royalty Free) استفاده نمائید، یعنی آهنگ های که فاقد حق کپی رایت هستند و صاحب آن هیچ مانعی برای استفاده و انتشار آن در شبکه های اجتماعی در نظر نگرفته است. 
-    راه دوم، استفاده از آهنگ به شرط ذکر نام تولید کننده آهنگ است. به این معنی که در توضیحات یوتیوب و کپشن اینستاگرام نام آهنگ و تولید کننده آن ذکر گردد. در غیر این صورت اگر تولید کننده ان شکایت کند، یوتیوب و اینستاگرام به راحتی می تواند ویدیو شما را حذف نماید. 
راه دیگری وجود دارد که احتمالاً به ذهنان رسیده و آن این است که توجهی به اخلاقیات نداشته و بدون توجه به قوانین کپی رایت از آن آهنگ استفاده کنید، اما این غیر ممکن است چون نمی توان قوانین کپی رایت را دور زد! به ویژه در اینستاگرام و یوتیوب

در ادامه به معرفی راه قانونی این کار می پردازیم، در ادامه به معرفی منابع موسیقی بدون حق کپی رایت می پردازیم و به طور قطع به دردتان خواهد خورد. 

دانلود موزیک های بدون حق کپی رایت

2 راه اصلی و هزاران راه حل جزئی برای دانلود آهنگ بدون حق کپی رایت وجود دارد. به طور مثال تصور کنید کلیپ ویدوئی را برای کانال یوتیوب خود تولید کرده اید، موزیک مورد نیاز پس زمینه آن را از کجا دانلود خواهید کرد. 

2 رفرنس اصلی دانلود موزیک بدون کپی رایت
بزرگترین و معتبرترین منابع موسیقی بدون قانون کپی رایت، Audio Library در یوتیوب، Sound Collection در فیس بوک است. در این دو بانک میلیون ها افکت صدایی و میلیون ها موسیقی وجود دارد که می توان به راحتی آنها را دانلود کرده و بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. 
در دو کانال Sound Collection و YouTube Audio Library امکان دانلود آهنگ مورد نظر شما نیست، اما می توانید با فیلتر کردن سبک موسیقی، مدت زمان آهنگ و ... آهنگ مورد نظر خود را پیدا کنید. 

نکته: اگر در قسمت فیلترها گزینه attribution required فعال نمائید، موسیقی هایی را فیلتر می کند که در زمان انتشار آن میبایست نام سازنده آنرا ذکر نمائید. در غیر این صورت با فعال کردن گزینه attribution not required می توان هر آهنگی را بدون هیچ محدودیتی برای شما فیلتر کند.

کانال‌های یوتیوب برای دانلود آهنگ بدون کپی رایت

در این قسمت به معرفی لیست کانال های یوتیوبی که امکان دانلود موزیک بدون کپی رایت وجود دارد می پردازیم. 
Audio Library — Music for content creators
NoCopyrightSounds
LuKremBo
Chill Out Records - No Copyright Music
Zero Copyright Music
Vlog No Copyright Music

برای دانلود موزیک از هر یک از این کانال ها چند راه وجود دارد، در ادامه به معرفی 2 روش جهت دانلود آهنگ از یوتیوب می پردازیم. 
1-    در روش نخست وارد سایت YT5S شده و لینک کپی شده از یوتیوب زا در آنجا وارد کنید و در نهایت با توجه به فرمت دلخواه خود اقدام به دانلود نمائید. 
2-    در روش دوم با استفاده از ربات تلگرامی YouTube Bot اقدام به دانلود محتوای مورد نظر خود نمائید، برای این کار کافی است عبارت @youtube در تلگرام جستجو نمائید، سپس لینک را به ربات ارسال نمائید و در نهایت از بین فرمت ها، فرمت MP3 را انتخاب نموده و اقدام به دانلود آهنگ نمائید. 

سایت‌های برای دانلود آهنگ بدون کپی رایت

یکی دیگر از راههای دانلود آهنگ های بدون کپی رایت، سایت های زیر است، 
mixkit
Videvo
ccHound
Ben Sound
Free Music Archive
Pixabay
Free Stock Music
MusOpen

برای این کار کافی است وارد سایت مورد نظر شده و آهنگ مورد نظر خود را دانلود کنید. 

قانون کپی رایت اینستاگرام چگونه کار می کند؟ 
در سال اینستاگرام یک مقاله با عنوان "قوانین استفاده از موزیک در ویدیو" منتشر کرد. 
در این مقاله به طور کاملاً صریحی بیان شده که آهنگ های که دارای حق کپی رایت هستند، حتی اگر در لایو اینستاگرام استفاده شود، اینستا به شما اخطار داده و لایو شما را قطع می کند.

لیست موزیک های بی کلام بدون کپی رایت با پخش آنلاین و کیفیت عالی

1. Cinematic Trailer

دانلود آهنگ 

2. Corporation

دانلود آهنگ 

3. Documentary

دانلود آهنگ 


 

...
sources-of-music-without-copyright-for-instagram-and-youtube
  • design4
  • design4
design7