دامین اتوریتی(da) بروزرسانی شد!


  • شنبه 2 مهر 1401 24 سپتامبر 2022
  • مقالات سایت
  • 2365 بازدید
دامین اتوریتی(da) بروزرسانی شد!

 

دقیقا ماه پیش کمپانی موز در رابطه با بروز رسانی دامین اتوریتی(da) خبری را منتشر کرد و امروز وبمستران متوجه این تغییرات در وبسایت های خود شدند.

I’m Russ Jones, Principal Search Scientist at Moz, and I am excited to announce a fantastic upgrade coming next month to one of the most important metrics Moz offers: Domain Authority.

راس جونز در رابطه با بروز رسانی دامین اتوریتی در ماه گذشته اطلاع داده بود.

همانطور که در جریان هستید، دامین اتوریتی(Domain Authority) یکی از معیارهای اندازه گیری میزان قدرت دامنه در رتبه بندی ها به شمار می آید.


چه چیزهایی تغییر کرده اند؟

در ادامه تغییرات فنی که در دامین اتوریتی ایجاد شده است را به نقل از کمپانی موز آورده ایم:

مجموعه آموزشی (training set): در گذشته دامین اتوریتی بر اساس مجموعه بزرگی از نتایج جستجو که دستکاری نشده بودند، آموزش دیده می شد اما کمپانی موز با بروز رسانی جدید خود آن را به صورت اساسی تغییر داده و این معیار را قابل اعتماد تر کرده است. به صورت خاص تر، دامین اتوریتی فعلی، وبسایت هایی که با هیچ کلمه ای در گوگل رتبه ای ندارند را بهتر می تواند تشخیص دهد.

الگوریتم آموزشی (training algorithm): به جای اتکا بر مدل های خطی پیچیده، کمپانی موز به شبکه عصبی روی آورده است. این تغییر الگوریتمی منافع زیادی دارد که یکی از آن ها وجود مدل های نجومی بیشتر است که می تواند دستکاری در لینک ها را تشخیص دهد.

فاکتورهای مدل (model factors): فاکتور های رتبه بندی در دامین اتوریتی موز بروزرسانی شده اند. علاوه بر بررسی تعداد لینک ها، هم اکنون اسپم اسکور(Spam Score) اختصاصی موز با توزیع لینک ها بر اساس کیفیت و ترافیک ورودی ادغام شده اند و این موارد تنها فاکتور های اضافه شده به الگوریتم نیستند.

استخوان بندی (backbone): قلب دامین اتوریتی، تعداد لینک های ایندکس شده است که با Link Explorer جدید موز و با بیش از ۳۵ میلیارد لینک، داده های استثنایی شرکت موز به داده های آماری فوق العاده ای تبدیل شده است و دامین اتوریتی به استارندارد نزدیک تر شده است.
 

این به چه معناست؟

بهبود های اساسی دامین اتوریتی باعث می شود این معیار، معیاری دقیق تر و قابل اعتمادتر از گذشته شود و به این ترتیب کمپانی موز می تواند اسپم ها را حذف کند، همبستگی ها را بهبود بخشد و از همه مهم تر دامین اتوریتی را با تغییرات و بروز رسانی های گوگل همگام کند. و در نهایت هم اکنون می توانید نتیجه این تغییرات را در وبسایت های خود مشاهده نمایید.
 

چه کاری باید انجام دهیم؟

از دامین اتوریتی(da) به عنوان یک معیار نسبی استفاده کنید نه مطلق!

در ابتدا توجه کنید که دامین اتوریتی یک معیار نسبی است و کنار هم گذاشتن da دامنه های مختلف در کنار هم، این معیار را بی معنی می کند. مهم نیست که دامین اتوریتی وبسایت شما افت کرده یا افزایش یافته! چیزی که اهمیت دارد این است که دامین اتوریتی وبسایت شما نسبت به وبسایت های مرتبط در زمینه کاری شما افت کرده یا بهبود داشته است.اکثر وبسایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز شاهد افت در da وبسایت خود بوده اند.

- در نهایت قابل ذکر است که تمامی وبسایت ها الزاما دچار افت در دامین اتوریتی خود نشده اند و برخی وبسایت ها بهبود نیز داشته اند(برخی نیز ثابت مانده اند).
- معیار دامین اتوریتی مجددا با توجه به تغییرات گوگل بروزرسانی خواهد شد. بنابر این منتظر اینگونه تغییرات بزرگ در آینده باشید و دفعات بعدی شوکه نشوید.

 

 

  • اشتراک گذاری :

مدیرسایت
به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیاز به این مطلب : 20

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته ها

(infogroup group="10021" masterclass="post-side-item section-box")(/infogroup)