معرفی سایت وبمستر بینگ

معرفی سایت وبمستر بینگ

آموزش وبمستر بینگ

اگر شما هنوز با وبمستر بینگ آشنا نشده اید مطالعه این مقاله راهنمای مناسبی برای آشنایی با نحوه معرفی سایت به وبمستر و ثبت نقشه سایت در آن خواهد بود.

ساخت اکانت وبمستر بینگ

شما میتوانید با مراجعه به صفحه ثبت نام وبمستر بینگ برای خود یک اکانت رایگان بسازید. تمام چیزی که نیاز خواهید داشت یک حساب کاربری مایکروسافت است. اگر در حال حاضر اکانت Hotmail یا Outlook دارید در واقع نیازی به ثبت نام مجدد نخواهید داشت. توجه داشته باشید که به هر حال برای دریافت حساب کاربری در وبمستر بینگ به یک اکانت مایکروسافت نیاز خواهید داشت همانگونه که برای وبمستر گوگل از اکانت Gmail استفاده کردیم.

معرفی سایت به بینگ و تایید هویت وبمستر

اگر شما مقاله مربوط به معرفی سایت به وبمستر گوگل را پیش از این مطالعه کرده باشید برای انجام مراحل ثبت سایت در بینگ مشکلی نخواهید داشت. پیش از ورود به اکانت وبمستر خود در سایت بینگ بر روی دکمه Add a Site کلیک کرده و آدرس سایت خود را وارد کنید، سپس دکمه Add را بفشارید. برای تکمیل فرآیند معرفی سایت به وبمستر بینگ باید هویت خود را بعنوان صاحب اصلی سایت تایید کنید. برای اینکار سه راه پیش رو خواهید داشت که در ادامه هریک را جداگانه بررسی می کنیم:

تایید هویت با فایل XML: در این روش وبمستر بینگ یک فایل حاوی کد شناسایی را برای دانلود به شما پیشنهاد میدهد. فایل مورد نظر را دریافت کرده و بر روی هاست خود بارگذاری کنید، توجه داشته باشید که این فایل در ریشه اصلی باشد و در هیچ فولدر خاصی قرار نگیرد.

تایید هویت با Meta tag: کد متای پیشنهاد شده از وبمستر بینگ را کپی کرده، در کدهای سایت خود و بلافاصله قبل از بسته شدن تگ <head/> قرار دهید. بعنوان مثال برای سایت های وردپرسی این تگ در فایل header.php معرفی شده است. فایل را ذخیره کرده و به صفحه وبمستر بینگ بازگردید.

تایید هویت از طریق DNS دامنه: برای این روش باید به پنل مدیریت دامنه خود دسترسی داشته باشید و کد معرفی شده از طریق بینگ را بعنوان CNAME به اکانت خود اضافه کنید. به دلیل پیچیدگی این روش نسبت به سایر روش ها پیشنهاد میکنیم که از گزینه های اول یا دوم استفاده کنید.

 

,معرفی نقشه سایت, وبمستر بینگ ,تایید هویت از طریق DNS دامنه.تایید هویت با Meta tag,تایید هویت با فایل XML,معرفی سایت به بینگ, تایید هویت وبمستر,ساخت اکانت وبمستر بینگ, معرفی سایت, وبمستر بینگ,موتور جستجوی بینگ,وبمستر بینگ

روش های معرفی سایت و تایید هویت در وبمستر بینگ

پس از انتخاب هریک از این روش ها و انجام مراحل مربوط به آن بر روی دکمه Verfiy در پایین صفحه کلیک کرده و منتظر مشاهده پیام تایید باشید. اگر با پیامی قرمز رنگ با عنوان “We weren’t able to verify your site” مواجه شدید یعنی یکی از مراحل کار را به درستی انجام نداده اید.

معرفی نقشه سایت به وبمستر بینگ

برخلاف گوگل که تنها فایل های XML را بعنوان نقشه سایت میپذیرد، وبمستر بینگ گزینه های بیشتری برای معرفی صفحات جدید سایت در اختیار کاربران قرار داده است. مهمترین و بهترین روش همان استفاده از فایل های XML است که در مقاله ای با عنوان آموزش ساخت نقشه سایت بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین شما میتوانید با معرفی خبرخوان RSS 2 یا Atom 0.3 نیز وبمستر بینگ را از صفحات جدید سایت خود آگاه کنید. آخرین روش معرفی یک فایل TXT بر روی هاست است که شامل آدرس هر صفحه از سایت در خطی جداگانه باشد. به این ترتیب که شما در هر خط از این فایل آدرس یک صفحه از سایت را قرار میدهید که البته این کار برای سایت های بزرگ و بصورت دستی کمی مشکل خواهد بود.

,معرفی نقشه سایت, وبمستر بینگ ,تایید هویت از طریق DNS دامنه.تایید هویت با Meta tag,تایید هویت با فایل XML,معرفی سایت به بینگ, تایید هویت وبمستر,ساخت اکانت وبمستر بینگ, معرفی سایت, وبمستر بینگ,موتور جستجوی بینگ,نقشه سایت وبمستر بینگ  معرفی نقشه سایت در وبمستر موتور جستجوی بینگ

بعد از قرار دادن فایل نقشه سایت خود بر روی سرور یا هاست برای معرفی نقشه سایت از بخش sitemap-related information بر روی گزینه Submit a Sitemap کلیک کرده و آدرس نقشه سایت خود را در فیلد مربوطه وارد کنید. در نهایت بر روی دکمه SUBMIT کلیک کنید.

همچنین میتوانید نقشه سایت خود را از بخش Sitemaps بعنوان زیر مجموعه ای از بخش Configure My Site نیز معرفی کنید.

معرفی سایت به وبمستر بینگ و ثبت نقشه سایت شانس شما را برای افزایش سرعت ایندکس صفحات توسط بینگ به شدت افزایش داده و همچون وبمستر گوگل اطلاعات زیادی در مورد جایگاه کلمات کلیدی و خطاهای احتمالی در سایت به شما خواهد داد.

 

 

...
introducing-the-bing-webmaster-site
  • design4
  • design4
design7