تعريف فناوري اطلاعات - قسمت 8

تعريف فناوري اطلاعات - قسمت 8

 فناوري اطلاعات عبارت است از كاربرد رايانه‌ها و ديگر فناوري‌ها براي كار با اطلاعات. در اينجا هرگونه فناوري اعم از هرگونه وسيله يا تكنيك مدنظر است. عموماً در فناوري اطلاعات به‌ اشتباه، كار با اطلاعات تنها از طريق فناوري‌هاي رايانه و ارتباطات و محصولات مرتبط مدنظرقرارگرفته است. بايد توجه داشت كه واژه فناوري عبارت است از مطالعه چگونگي استفاده از ساخته‌هاي بشري در دستيابي به اهداف و مقاصدي مانند ارائه محصولات و خدمات؛ اين واژه تنها به خود مصنوعات بشري اشاره نمي‌كند.


كاربرد‌هاي فناوري اطلاعات:
    (1) سيستم‌هاي اطلاعات
    (2) كار با رايانه به‌ صورت شخصي
    (3) علم و پژوهش
    (4) كنترل فرايند يا وسيله
    (5) آموزش
    (6) طراحي با كمك رايانه
    (7) هوش مصنوع


سيستم اطلاعات و فناوري اطلاعات
    يك سيستم اطلاعات سيستمي براي پردازش، ذخيره، تحليل، و اشاعه اطلاعات در دستيابي به يك مقصود مشخص است. سيستم اطلاعات حتماً نبايد رايانه‌اي باشد يا از ديگر فناوري‌ها استفاده كند اگرچه امروزه استفاده از رايانه در سيستم‌هاي اطلاعات گريزناپذير است. يك كابينت نگهداري پرونده‌ها يك سيستم اطلاعات در شكل ابتدايي است. سيستم‌هاي اطلاعات حوزه‌اي متفاوت از فناوري اطلاعات است اگرچه هر دو با اطلاعات سروکار دارند.
    اگر طبق تعريف سيستم‌هاي اطلاعات، فرايندهاي جمع‌آوري، سازمان‌دهی، ذخيره، بازيابي و اشاعه اطلاعات مدنظر باشد آنگاه سيستم‌هاي اطلاعات حوزه‌اي وسيع‌تر از فناوري اطلاعات است چراکه فناوري اطلاعات به نحوه استفاده از فناوري‌ها در انجام فرايندهاي فوق معطوف مي‌شوددرحالی‌که دستگاه‌های اطلاعات به چيستي و چگونگي، مسائل و ابعاد سياسي، اقتصادي، فني و ملاحظات امکان‌پذیری، طراحي و مديريت سيستم موردنياز مي‌پردازد. اگر خود را محدود به سيستم هاي اطلاعات نكنيم آنگاه دستگاه‌های اطلاعات و فناوري اطلاعات دو حوزه جدا از هم هستند.


انواع محصولات و خدمات اینترنتی:

   1-نرم‌افزاری یا خدماتی
رایانه‌ها و وسایل جانبی  تعمیر و نگهداری رایانه    خدمات مرتبط با رایانه    طراحی رایانه‌های سیستم‌های یکپارچه  بسته‌های نرم‌افزار   رهن و اجاره رایانه  پردازش رایانه‌ای آماده‌سازی داده‌ها    خدمات بازیابی اطلاعات

      2-خدمات مخابرات
مخابرات تلفن و تلگراف    پخش رادیویی و تلویزیونی    خدمات تلویزیون کابلی و انواع دیگر

پشتیبانی آنلاین+اشتغال‌زایی و کسب درآمد+از طریق اینترنت بدون سرمایه زیاد+تجهیزات مخابرات+سخت‌افزاری+خدمات مخابرات+نرم‌افزاری یا خدماتی+انواع محصولات و خدمات اینترنتی+ فناوري اطلاعات+تعريف فناوري اطلاعات+اطلاعات+كاربرد‌هاي فناوري اطلاعات+سيستم‌هاي اطلاعات+كار با رايانه به‌ صورت شخصي+علم و پژوهش+ كنترل فرايند يا وسيله+ آموزش+طراحي با كمك رايانه


3- سخت‌افزاری
رایانه‌ها و وسایل جانبی     تجارت کلی رایانه‌ها و وسایل جانبی    خرده‌فروشی رایانه‌ها و وسایل جانبی ماشین‌های اداری و محاسباتی     قطعات الکترونیکی غیرفعال    وسایل اندازه‌گیری الکتریسیته
    
4-تجهیزات مخابرات
وسایل صوتی و تصویری خانگی    تجهیزات تلفن ومخابرات    تجهیزات رادیو، تلویزیون و مخابرات


   اشتغال‌زایی و کسب درآمد از طریق اینترنت بدون سرمایه زیاد
رکود سال‌های اخیر اقتصاد دنیا، مردم جهان را به سمت یافتن راه‌هایتازه‌ای برای کسب درآمد پیش برده است. یکی از راه‌هایی که مردم سراسر دنیا توانسته‌اند با تکیه‌بر آن به این هدف خود برسند، اینترنت است. ارتباطات، تبلیغات، بانکداری و خرید در زمره فعالیت‌هایی هستند که نوع اینترنتی و آنلاینشان با استقبال خوبی مواجه شده است. به گزارش سایتebays.ir ، برخلاف کسب‌وکارهای دیگر، برای شروع یک کسب‌وکار اینترنتی نیاز به سرمایه زیادی ندارید، اما باید یک وب‌سایت داشته باشید که منبع درآمدتان شود .در اینجا، شمارا با 10 روش آشنا می‌کنیم که نتیجه‌اش کسب درآمد از اینترنت است.

 

1.    مهارت‌های خود در بازار آنلاین را بالا ببرید
اگر این کار را بلد نیستید، باید برای مشغول به کار شدن در این حوزه مهارت‌ها و تخصص‌های لازم را یاد بگیرید. ازجمله کارهایی که می‌توانید انجام دهید، پیدا کردن سراچه‌هایی است که در زمینه‌های مختلف مثل برنامه‌نویسی، بازاریابی و آموزش را یاد بگیرید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها کسب درآمد کنید.

2.    عکس‌های قیمتی خود را در وب‌سایت‌های عکاسی بفروشید
هستند کسانی که به خاطر هنر عکاسی‌شان تحسین می‌شوند، اما به این استعداد و توانایی خود بهایی نمی‌دهند. اگر عکس‌دارید که آشنایانتان با دیدن آن‌ها لب به تحسین می‌گشایند، می‌توانید با فروش آن‌ها به برخی سراچه‌های عکاسی پول دربیاورید.


3.    وبلاگ‌ها
در سال‌های اخیر، وبلاگ‌هابزرگ‌ترین ابزار اینترنتی بوده‌اند که افراد برای بیان افکار و ایده‌هایشان از آن استفاده می‌کردند.

 

4.    شبکه وبلاگی راه‌اندازی کنید
به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای، می‌توانید با همفکران خود ارتباط برقرار کنید. برای این کار یک شبکه وبلاگی راه بی اندازید. راه‌اندازی این شبکه شمارا به سمت ارتباط با مجموعه‌هایبزرگ‌تر سوق می‌دهد.

پشتیبانی آنلاین+اشتغال‌زایی و کسب درآمد+از طریق اینترنت بدون سرمایه زیاد+تجهیزات مخابرات+سخت‌افزاری+خدمات مخابرات+نرم‌افزاری یا خدماتی+انواع محصولات و خدمات اینترنتی+ فناوري اطلاعات+تعريف فناوري اطلاعات+اطلاعات+كاربرد‌هاي فناوري اطلاعات+سيستم‌هاي اطلاعات+كار با رايانه به‌ صورت شخصي+علم و پژوهش+ كنترل فرايند يا وسيله+ آموزش+طراحي با كمك رايانه


5.    پشتیبانی آنلاین ایجاد کنید
نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات روزبه‌روزپررنگ‌ترمی‌شود و به‌این‌ترتیب استقبال مردم نیز از این فناوری‌ها بیشتر می‌شود. نتیجه این استقبال، میلیون‌هاعلاقه‌مند به این فناوری‌هاست که  نیاز به پشتیبانی آنلاین و فنی دارند. مدیریت محتوای وب، عیب‌یابینرم‌افزاری و سخت‌افزاریازجمله کارهایی هستند که خارج از محیط آنلاین گران تمام می‌شوند. شما می‌توانید با ایجاد سرویس پشتیبانی آنلاین برای جمع زیادی از کاربران دهکده جهانی کسب‌وکاری کوچک و پردرآمد برای خود راه بی اندازید.


6.    دستیار مجازی
این روزها شمار کسانی که در هر رشته‌ایپروژه‌هایی را به‌صورت آزاد می‌گیرند، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. به‌این‌ترتیب با توجه به مدیریت زمان، این افراد زمان کافی برای انجام تحقیقات ندارند و درنتیجه بخشی از وظایف به آن‌ها محول می‌شود.


7.    پروژه‌های آزاد آنلاین
تقاضا برای نیروی کار دارای صلاحیت با حقوق مکفی، این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که یکی از نیروهایپروژه‌ای آنلاین باشید. برخی سایت‌ها وجود دارند که ارتباط میان کارفرما و کارجویان را فراهم می‌کنند. انجام چنین کارهای پروژه‌ای برای شما درآمد خوبی به همراه خواهد داشت.


8.    نوشتن مقالات انتقادی
اگر نویسنده خوبی هستید، می‌توانید برای محصولات مختلف مقالات انتقادی بنویسید و پول خوبی هم از این راه به دست آورید.


9.    فارکس آنلاین
برخلاف سال‌های پیش که برای یادگیری مبادلات فارکس باید در رشته‌های بازرگانی و اقتصاد درس می‌خواندید، اکنون می‌توانید راحت در خانه یا دفتر کارتان بنشینید و با استفاده از ابزارهای فارکس این مهارت را یاد بگیرید.

 

...
definition-of-information-technology-part-8
  • design4
  • design4
design7