هفت روش برای کنترل ایمیل های ارسالی

هفت روش برای کنترل ایمیل های ارسالی

کنترل بر روی مسائل مرتبط با کار و تجارت تا انجایی که امکانش هست یک مساله مفید محسوب می گردد. از طریق Google Analytics می توان به کنترل تعداد افرادی که از سایت بازدید کرده اند پرداخت و به این پی برد که چه کانالی بالاترین ترافیک را برای سایت شما داشته اند و چه محتوایی بیشترین بازخورد را برای شما به ارمغان آورده اند. کنترل  بررسی ایمیل مانند نظارت بر روی فعالیت سایت یکی دیگر از ابزارهایی است که امکان نظارت جامع و کافی را روی تجارت و کار و کسب و کار ما میدهند.

فاکتورهای زیادی بر موفقیت بازاریابی ایمیلی موثر است، بهبود بازار تجارت اجتماعی و رشد ارائه اطلاعات به کاربران، توزیع اطلاعات و هدفمند سازی از طریق اطلاعات مربوط  با افراد در طبقات مختلف تجارت می توان به نقش مهم ایمیل در این زمینه پی برد.

در سیستم ها و سرویس های کنترل ایمیل فاکتورهای زیادی مانند زمان باز شدن ایمیل ارسالی و باز شدن لینک ارسالی را مشخص می کنند. این سرویس ها هم به صورت رایگان و هم دارای هزینه موجود می باشند، در این مقاله به 7 روش از بهترین و مطمئن ترین روش های کنترل ایمیل می پردازیم.

1- سرویس Yesware جهت کنترل ایمیل های خوانده شده

در این سرویس امکان کنترل ایمیل های ارسالی، تب هایی برای Outlook، Gmail و دانلود از آپ استور در نظر گرفته شده است. با باز شدن ایمیل شما به وسیله افراد چه از طریق دسکتاپ و چه از طریق موبایل و با هر آی پی آدرس به راحتی مطلع می شود. در این سرویس امکان زمان بندی برای ایمیل های ارسالی و مشخص نمودن ایمیلهای که قصد ردیابی دارید نیز امکان پذیر است.در این سیستم امکان شناسایی کاربران مشتاق و زمان بندی برای کنترل ایمیل های خاص نیز تعبیه شده است.

Sidekick

 

تنها مشکل این سیستم در زمان ارسال گروهی ایمیل از طریق روش CC  تنها می توان به متوجه شد که یکی ایمیل را باز شده ولی نمی توام مشخص نمود که دقیقا چه کسی و اگر تصاویر بارگزاری نشود سیستم ردیابی اطلاعاتی در اختیار شما قرار نمی دهد. ولی در عین حال Yesware جزء بهترین سرویس های ردیابی و کنترل ایمیل می باشد.

 

2- سرویس ToutApp برای آگهی از ایمیل های خوانده شده

این سرویس به عنوان یک پلت فرم پیش رونده دارای فاکتورهای مانند خوانده شدن پرزنتیشن ارسال شده و زمان باز شدن ایمیل را مشخص می کند. در این سرویس دید کاملی به صورت آنلاین نسبت به اتفاقاتی که در جریان است دارید. فعالیتهای مانند زمان ارسال مجدد ایمیل، نرخ کلیک و مشاهده صفحات پیوست شده، در این سرویس امکان ذخیره سازی و ایجاد قالب ایمیل برای صرفه جویی در زمان ایجاد شده است، همچنین ویژگی زمان بندی برای ارسال ایمیل ها در آینده از ویژگی های مفید و موثر این سیستم است. در ابتدا نسخه دمو این سرویس در اختیار کاربر قرار می گیرد و بعد از آن ماهیانه 30 دلار برای استفاده از سرویس باید پرداخت شود.

 

ToutApp 

 

3- سرویس Sidekick برای ردیابی ایمیل ها

توسط Hubspot طراحی و دارای افزونه های برای AppleMail،Outlook  و Gmail است که امکان ارتباط با چندین میل سرور را برای کاربران فراهم می کند در این سرویس امکان ردیابی ایمیل به صورت دستی فراهم شده است. به این صورت که در این سیستم مشخص می کند که در چه زمانی، چه کسی و روی چه سیستمی ایمیل باز شده است. این سیستم کاملاً رایگان و با دقت بالا دارای رابط کاربری آسان و با گزارش های مختلف همراه با جزئیات ارائه می دهد.

 

Sidekick

 

4- سرویس Mailtrack

جایگزین مناسبی برای سرویس Sidekick است این سرویس رایگان بوده و دارای افزونه ای ساده برای Gmail در گوگل کروم است و همانند تیک خوردن پیام ها در پیام رسانهایی مانند واتساپ و... است. در این سیستم تنها خوانده شده ایمیلهای ارسالی را مشخص می کند و دیگر امکانات جانبی سایر سرویس هارو ندارد، در این سیستم زمان دیده شدن ایمیل و تعداد بارمشاهده و نوع سخت افزار مشخص می شود، در واقع این سیستم بهترین و راحت ترین سرویس موجود در این سیستم را دارد. علاوه بر این امکان مشاهده ایمیلهای که توسط کاربر باز نشده نیز وجود دارد.

 

Mailtrack

 

5- سرویس Contact Monkey برای ردیابی ایمیل های ارسالی

چهار سرویس قبلی برای کاربردهای کاری و تجاری و ... بسیار کاربردی است ولی در سیستم Monkey به طور اختصاصی برای کنترل و ردیابی ایمیل های روزمره و کاربران عادی مناسب است و صورت مستقیم با Saleforce برای Gmail,Outlook قابل استفاده است و امکانات کاملی برای کنترل ایمیل های ارسالی در اختیار کاربر قرار می دهد. این سیستم قبل از ارسال ایمیل داده ای را ایجاد می کند، با توجه به اعلان های آنلاین، این اطلاعات بسیار مفید خواهند بود به ویژه در زمانی که برای کارهای فروش یک تیم فروش استفاده شوند، این سیستم برای کنترل ایمیل های محدود بسیار مفید است و به صورت رایگان قابل استفاده است.

 

Contact Monkey

 

 

6- نرم افزار ردیابی WhoReadMe

این نرم افزار تصویری همراه با یک شناسه یکتا با ایمیل ارسال می کند، در ابتدا لازم است در سایت به صورت رایگان ثبت نام شود، در بعد مرحله می بایست به انتهای آدرس گیرنده در ایمیل ارسالی “.whoreadme.com" اضافه شود. به طور مثال johnsmith@gmail.com.whoreadme.com. اینگونه ارسال می شود. در این نرم افزار تصویر ردیابی از سرور بارگذاری می شود و ایمیل همراه با آلارم به فرستنده ارسال می شود، از طریق خود نرم افزار هم امکان ارسال ایمیل نیز وجود دارد.

 

WhoReadMe

در این سیستم ویژگی های مانند زمان دانلود پیوست، مکان گیرنده، مرورگر و یا سیستم عامل، مدت زمان خوانده شدن ایمیل و موارد دیگر را اطلاع رسانی می کند. در این سیستم امکان ارسال روزانه 20 ایمیل و دریافت 50 آلارم برای کاربر را فراهم می کند.

 

ردیابی ایمیل های خوانده شده از طریق کوتاه کننده لینک ها

کوتاه کردن URL برای شبکه های اجتماعی در مواقعی که لینکها را روی آنها به اشتراک گذاری می شود استفاده میشود، در واقع این کاربرد اولیه کنندگان لینک است، با ایجاد لینکهای قابل ردیابی و این لینک ها توسط برنامه های آنالیزی پشتیبانی می گردد.

 

 سرویس کوتاه کننده لینک گوگل

سرویس Link Shortening

قالیبت ردیابی ایمیل ها در واقع ردیابی  URL است که با کلیک روی لینک ها انجام می شود. به دلیل اینکه تضمینی برای کلیک بر روی لینک ها وجود ندارد می توان با اجاد پیام کوتاهی از گیرنده درخواست کنید بعد از دریافت ایمیل روی لینک کلیک کنند.

 

...
best-email-tracking-services
  • design4
  • design4
design7