14 گام تدوین استراتژی محتوا - قسمت اول

14 گام تدوین استراتژی محتوا - قسمت اول

استراتژی محتوا یک بار تعیین شده و در طول مدت مورد نظرتان بارها به آن رجوع می‌کنید تا از خط تعیین شده خارج نشوید. شاید به نظرتان تدوین استراتژی محتوا سخت باشد. البته آسان نیست ولی اگر اصول را بدانید پس از چندین بار تدوین استراتژی به خوبی می‌دانید باید چه کار کنید.
پس پیش به سوی آموزش قدم به قدم تنظیم استراتژی تولید محتوا:
 

1- هدف خود را مشخص کنید
مهمترین قسمت بازاریابی محتوا و در پی آن تدوین استراتژِی، هدف شما است. هدف به شما کمک می کند بهتر مخاطبان را بشناسید یا نوع محتوا را مشخص کنید. چند هدف که بیشتر در بازاریابی محتوا دنبال می شود

  • آگاهی از برند
  • افزایش فروش
  • افزایش ترافیک سایت

 

 

2- کسب و کار خود را به خوبی بررسی کنید
پس از تعیین هدف وضعیت کسب و کار خود را تحلیل کنید. ببینید تا کجا پیش رفته اید و برای رسیدن به هدف تا چه میزانی می توانید هزینه کنید.

 

 

3- وضعیت بازاریابی محتوایی را بررسی کنید
پس از بررسی وضعیت کلی شرکت باید به سراغ وبلاگ سایت خود بروید. ببینید چه محتوایی تا کنون منتشر شده است؟ روند تولید محتوا چگونه بوده و آیا محتواهای ارزشمند و با کیفیتی در وبلاگ دارید.

 

 

4-  کانال های انتشار محتوا را مشخص کنید
حالا باید تصمیم بگیرید برای انتشار محتوا از چه کانال هایی می خواهید استفاده کنید. اینستاگرام، لینکدین، سایت خود یا سایر سایت ها، ایمیل، اس ام اس و ... همگی نمونه هایی از این کانال ها هستند.

 


5- بین هویت برند و محتوا ارتباط برقرار کنید

هویت برند باید در محتوا اعمال شود چون محتوای شما به آگاهی از برندتان کمک می کند. هویت برند شما در لحن محتوا، ویدئو و عکس هایی که برای محتوا می سازید باید مشهود باشد.

 

6- کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید
کلمات کلیدی همه چیز در استراتژی محتوا نیستند ولی مهمترین بخش تعیین استراتژی تولید محتوا هستند. شما باید ببینید در حوزه کسب و کارتان مردم چه کلماتی را جستجو می کنند. پیدا کردن کلمات کلیدی کار ساده ای نیست و بهتر است از یک کارشناس سئو کمک بگیرید.
 

7- بررسی رقبا
تحلیل رقبا کار مهمی است که به طور مرتب باید انجام دهید. برای این کار کلمات کلیدی که در مرحله قبلی که به آن ها رسیده اید را در گوگل جستجو کنید. لینک هایی که در صدر گوکل هستند را باز کرده و به خوبی همه جای سایت را بررسی کنید.از دسته بندی منو سایت تا وبلاگ، درباره ما، تماس با ما و ... 

 

...
14-steps-of-developing-a-content-strategy-the-first-part
  • design4
  • design4
design7