10 نکته بازاریابی محتوا از نظر سئو

10 نکته بازاریابی محتوا از نظر سئو

10ُُ نکته بازاریابی محتوا از نظر سئو

ریاضیدانی که در بخش ازمایشگاه گوگل کار می کنند الگوریتم به ظاهر بی اساس مرغ مگس خوار را منتشر کردند. هدف انها از انتشار الگوریتم جدید گوگل، پیدا کردن اطلاعات از طریق موتورهای جستجو توسط میلیاردها کاربری که از گوگل برای جستجوی مطالب مورد نظر خود استفاده می کنند است.ُ

محتوا، اساس و بخش حیاتی هر وبسایتی است که مورد توجه موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی است. فرقی نمی کند تمرکز شما بر روی بازاریابی رسانه ی اجتماعی باشد یا بازاریابی اینترنتی، به طور کلی باید محتوای شما باید با سایر استراتژی های بازایابی سازگار باشد.

بازاریابی محتوا تکامل می یابد

هنگامی که فیسبوک توسط مارک زوکنبرگ تاسیس شد، بسیاری تمام تمرکز خود را تنها روی فعالیت در آن و دنبال کردن تعداد لایک ها و موارد اینچنینی کردند،این در حالیست که عده ای متوجه اهمیت محتوای سایت خود شدند و به ایجاد محتوای مناسب از نظر فنی پرداختند. این شرایط موجب شد که عده ی زیادی شروع به ساختن محتوا های مفید کنند و به این ترتیب حجم زیادی از اطلاعات توسط افراد مختلف ارائه شد. اکنون بازاریابی محتوا، رگ اصلی بازاریابی اینترنتی محسوب می شود و درک اهمیت آن و تلاش برای بالا بردن سطح کیفیت محتوا موجب جذب مشتری بیشتر و درنتیجه فروش بالاتر خواهد شد.

اکنون نگاه عمیق تری به بازاریابی محتوا می اندازیم و 10 قانون ان را بررسی می کنیم.

1.بهترین محتوای ممکن را تولید کنید

در کلام اسان ولی در عمل مشکل است. ایجاد محتوایی جذاب و ماندگار بخش های مختلفی دارد. در زیر به 6 صفت بارز در یک محتوای مناسب و قوی اشاره می کنیم:

    ساده

    خارق العاده

    ملموس

    معتبر

    محسوس

    روایتی

اگر شما بتوانید همه ی این موارد یا حتی تعدادی از آنها را در تولید محتوای خود رعایت کنید آنگاه می توانید محتوایی بی نظیر ایجاد نمایید.

2.عنوان های خیره کننده به کار ببرید

در گذشته (نه چندان دور) هنگامی که مردم فقط از کتاب،مجله،روزنامه و مانند اینها برای مطالعه و دریافت اطلاعات استفاده می کردند،حق انتخاب زیادی برای محتوای مورد نظر خود نداشتند،بنابراین انتشارات گوناگون هر یک به اندازه ی سهم خود به سود مورد نظر می رسیدند. اما امروزه در شبکه ی اجتماعی گسترده ای که حجم قابل توجهی مطلب و مقاله و محتوا در آن وجود دارد تنها ایجاد محتوا تعیین کننده نیست و تا زمانی که عنوان شما یا حداقل سطر اول محتوا مخاطب مورد نظر را به خود جذب نکند و او را به سمت محتوای شما تحریک نکند،در نهایت عنوان بلا استفاده و دور انداختنی محسوب می شود.

کاربران اینترنت معمولا می خواهند در کمترین زمان به مرتبط ترین و جذاب ترین مطلب دست یابند، چالش بسیار پیچیده ای است که بتوانید در بین شمار زیاد مطالب و محتواهای گوناگون به رتبه ی خوب دست پیدا کنید.همچنین شما تنها کمتر از چند ثانیه فرصت دارید تا توجه مخاطب را به خود جلب کرده و او را به کلیک کردن روی لینک خود تحریک کنید.و این ضیق وقت در تمامی شبکه های مشترک است.

بنابراین ضروری است که هنر نوشتن عنوان مناسب را فراگیرید.

3.محتوای منسجم ایجاد کنید

کسانی در کسب و کار خود موفق اند که مشتری هدف خود را می شناسند، مشکلات آنها را می فهمند ، خواسته ی انها را می دانند و از نقاط ضعف آنها آگاهی دارند.تمرکز محتوا باید در محدوده ای باشد که پاسخ مشتری را شامل شود و نیازهای آنها را برطرف کند . برای این منظور خود را جای آنها قرار داده و از خود بپرسید: " آیا محتوای تولیدی شما همان چیزی است که مخاطب می خواهد؟" یا " ایا این مطلب مخاطب را به وجد خواهد اورد؟"

زمانی که محصول و مشتری خود را بشناسید به راحتی می توانید به سوالات فوق پاسخ داده و از پس ایجاد محتوا و عنوان مناسب برآیید.

4.ساختار منطقی برای محتوای خود ترتیب دهید

جامعه ی کنونی از افرادی تشکیل شده است که درحالی که با حجم زیاد پیام ها و ایده ها و اطلاعات بمباران می شوند زمانی برای توجه به آنها ندارند و در عمل بسیاری از اطلاعات نادیده گرفته می شوند. حجم اطلاعات به طور مداوم در حال زیاد شدن است و رقابت کنونی برای یافتن مطالبی نیست که خوانده می شوند بلکه برای پیدا کردن موضوعاتی است که طرفداری ندارند،تا از آنها حتی الامکان دوری شود!

نوشته هایی که ساختار ضعیفی دارند معمولا نادیده گرفته می شوند، در زیر به نکاتی برای ساختار نوشتاری مناسب برای محتوا اشاره می کنیم:

    استفاده از جملات کوتاه

    ایجاد پاراگراف های کوتاه

    به کار بردن عنوان های فرعی

    پررنگ جلوه دادن نقاط کلیدی

    فهرست بندی

هرگز پیدا کردن مطالب و نکات مهم محتوا را به عهده ی خواننده نگذارید!

5.اشتراک گذاری مطالب را ساده کنید

محتوا باید دنبال شود،همچنین باید برای بار گذاری در وب سایت ها آماده شود. روش اشتراک گذاری های اجتماعی اگردر سایت شما به راحتی قابل رویت باشند از پس مرحله ی طراحی مناسب بر آمده اید. گاهی در سایت ها پیدا کردن اشتراک گذاری تقریبا غیر ممکن است، این در حالیست که مدیر سایت فکر می کند با ایجاد امکان اشتراک گذاری این موضوع را حل کرده است! بهتر است علاوه بر آن تعداد اشتراک گذاری توسط هر شبکه را هم نشان دهید.

6.بهینه سازی برای موتورهای جستجو

ممکن است شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک،تویتر و سایر آنها جذاب باشند اما گوگل نباید فراموش شود. قبل از انکه به امکانات اشتراک گذاری محتوای خود فکر کنید مطمئن شوید نوشته ی شما را به راحتی گوگل یا دیگر موتور های جستجو پیدا و ایندکس می کنند. اکنون با وجود نرم افزارهای متنوع رایگان این فرایند بسیار ساده شده است.

در تصویر زیر نمونه ای از این ساده سازی را می بینید.

این ابزار کمک می کند که محتوای شما قابل رویت برای موتورهای جستجو باشد.

7. برای محصول خود برندی در نظر بگیرید

برند مشخصی برای کالای خود در نظر بگیرید,این امر برند سازی نامیده می شود. ممکن است این برند داستان , اسم یا شعار باشد. در هر حال باید ماهیت محصول شما را به خوبی برای مخاطب تدائی کند. در نظر داشته باشید که به خاطر سپردن کلمه یا جمله ای کوتاه به مراتب ساده تر از به خاطر داشتن توضیحات طولانی است.

ماهیت محصول شما چیست؟ برند خود را انتخاب کنید....

8.محتوای خود را چند رسانه ای کنید

قدرت کلمات نباید دست کم گرفته شوند این در حالیست که شبکه های بصری نیز به همان میزان مهم تلقی می شوند. محتوای خود را در قالب رسانه های مختلف ایجاد و منتشر کنید. اصل دیگری که باید به ان توجه داشت در رابطه با نگهداری و اموختن است. هر قدر که حواس بیشتری درگیر یادگیری شوند به همان میزان آموخته ها بقای بیشتری می یابند. هرم فراگیری را که در زیر مشاهده می کنید، بیانگر اصل فوق است.

بنابراین ویدئو ، تصویر و اینفوگرافیک های متنوع در محتوای خود ایجاد کنید، کتاب های الکترونیکی و رونوشت ها را نیز از یاد نبرید. همیشه عده ای به خوانده و عده ای به تماشا کردن علاقه دارند.

9.محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مختلف توزیع کنید

شبکه ی اجتماعی مورد علاقه ی هر کس با دیگری متفاوت است،برای مثال تویتر، یوتیوب و پینترست ، هر کدام ماهیانه به طور متوسط 1 میلیارد بازدید کننده ی مخصوص به خود را دارند. پس هنگامی که به انتشار محتوای خود می پردازید مطمئن شوید به طور گسترده این کار را انجام می دهید. هدف حضور در همه جا در یک زمان است. این کار اعتماد، رشد، آگاهی و اعتبار را به دنبال دارد.

10. بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید

ایجاد محتوای بدون هدف، هدر دادن وقت ،پول و انرژی برای بازاریابی است . هدف محتوای بازاریابی می تواند شامل به دست اوردن مشترکانی برای فهرست ایمیل های شما و بالا بردن تعداد لایک های فیسبوک باشد که در نهایت منجر به فروش محصول و خدمات شما خواهد شد. از اینکه محتوای شما به گونه ای باشد که خواننده را به مشتری تبدیل می کند مطمئن شوید. محتوای بازاریابی باید صفحه ی فرودی برای این تبدیل داشته باشد.

برای طراحی صفحه ی فرود مذکور 7 نکته ی کلیدی باید رعایت شود که در دو دسته ی طراحی و روانشناسی قرار می گیرند:

طراحی

        طبقه بندی جداگانه ی محتوا

        رنگبندی مناسب

        نشانه های جهت دار

        فضای سفید

روانشناسی

    فوریت و کمبود

    امتحان کردن قبل از خرید

    اثبات اجتماعی

تهیه و تنظیم:

مرکز تجارت الکترونیک آرین

 

...
10-content-marketing-tips-in-terms-of-seo
  • design4
  • design4
design7