5 راه موثر تکنولوژی برای تغییر در فروش

5 راه موثر تکنولوژی برای تغییر در فروش بازدید : 461

Alternate Text

 

تغییرات فناوری روی همه‌ی مشاغل اثر می‌گذارد، اما تاثیرات آن در دنیای فروش خیلی زیاد بوده است. نحوه‌ی عملکرد فروشندگان امروزی تقریباً هیچ شباهتی با قدیمی ها ندارد. فروشندگان امروزی ابزارها، تکنیک‌ها و منابع جدیدی در اختیار دارند؛ البته با چالش‌های جدیدی هم روبرو هستند. امروزه هر کس بخواهد فروش بیشتری داشته باشد باید خودش را با این تغییرات وفق دهد.

 در ادامه پنج مورد از بزرگترین راه‌هایی که فناوری دنیای فروش را تغییر داده است بیان می کنیم.

 ۱) توانایی یافتن و برقراری ارتباط با خریداران در سراسر جهان

توانایی فروش به شرکت‌های بزرگتر+توانایی فروش در همه جا+توانایی کشف تقریباً هر جزئی از اطلاعات+توانایی ایجاد یک فرآیند فروش داده-محور+استفاده از تکنولوژی در فروش+توانایی یافتن و برقراری ارتباط با خریداران در سراسر جهان

این روزها فروشنده‌ها برای برقرار کردن ارتباط لازم نیست در کلاس گلف شرکت کنند یا با کسی شام بخورند. فرقی نمی‌کند که در شهر کناری باشید یا آن سر دنیا، رسانه‌های اجتماعی یافتن و ارتباط برقرار کردن با خریداران را ساده کرده اند.

فروشندگان اجتماعی در مخاطب خود حس اعتماد ایجاد می‌کنند و قبل از این که در مورد فروش صحبت کنند با آن‌ها ارتباط برقرار می کنند. این فروشنده‌ها نسبت به فروشنده‌های غیر اجتماعی موفق‌ترند چون آن‌ها قبل از این که خریدار تصمیم بگیرد محصول را می‌خواهد یا نه، خودشان را به عنوان یک شخص معتمد ثابت کرده‌اند. یعنی فروشندگان امروزی فوراً می‌توانند توصیه‌های خود را به خریدار بگویند و از ارزش محصول با آن‌ها صحبت کنند.

۲) توانایی ایجاد یک فرآیند فروش داده-محور

در گذشته هر فروشنده به روش خود عمل می‌کرد. این عدم شفافیت باعث می‌شد تا آموزه های بازاریابی از فروشندگان حرفه ای به فروشندگان مبتدی انتقال نیابد.

علاوه بر این ممکن بود ۱۰ نفر مختلف از یک تیم در حال فروش یک چیز به ۱۰ روش متفاوت باشند. بدون داشتن یک مدل مشخص برای موفقیت، نمی‌شد گفت کدام استراتژی عملکرد بهتری دارد، مشتری کجا از دست می‌رود، و فروشنده‌ها چطور می‌توانند چرخه‌ی فروش را کوتاه کنند و قراردادهای بیشتر ببندند.

توانایی فروش به شرکت‌های بزرگتر+توانایی فروش در همه جا+توانایی کشف تقریباً هر جزئی از اطلاعات+توانایی ایجاد یک فرآیند فروش داده-محور+استفاده از تکنولوژی در فروش+توانایی یافتن و برقراری ارتباط با خریداران در سراسر جهان

خوشبختانه، فناوری باعث شده تا تیم‌های فروش خیلی راحت‌تر متحد شوند و از روش‌های یکسان استفاده کنند. با CRM هر کسی در شرکت می‌تواند حساب‌ها، مخاطبین و تاریخچه‌ی تماس‌ها را ببیند. نرم‌افزار CRM به مدیران و فروشندگان کمک می‌کند تا موثرترین استراتژی‌های ارتباطی را شناسایی کنند. داده‌های موجود از نحوه‌ی عملکرد هر فروشنده پاسخگویی داخلی را افزایش می‌دهد و امکان اشتراک گذاری دانش را فراهم می‌کند.

۳) توانایی کشف تقریباً هر جزئی از اطلاعات

قبل از فراگیری اینترنت، که با فاصله‌ی کوتاهی بعد از آمدن تلفن‌های هوشمند همراه بود، تحقیق در مورد خریداران، فروشندگان و محصولات، زمانبر و بی‌فایده بود. اگر فروشنده‌ای می‌خواست در مورد وضعیت خریداران، صنعت یا شرکت‌های حوزه‌ی کاری خود بیشتر بداند، باید از متخصص امر کمک می‌خواست، کتاب‌های مربوطه را می‌خواند، یا از شرکت مورد نظرش بازدید می‌کرد. اگر مخاطبی می‌خواست در مورد محصول یک فروشنده تحقیق کند، باید به سراغ همان فروشنده می رفت تا در مورد ویژگی‌ها و قیمت آن اطلاعات بیشتری کسب کند.

امروزه، پیدا کردن این اطلاعات به سادگی فشردن کلید جستجو است. این یعنی تعادل قدرت به طور قابل ملاحظه‌ای به نفع خریداران چرخیده است. خریداران بدون یک کلمه صحبت کردن با فروشنده می‌توانند در مورد هر محصولی اطلاعات به دست آورند. این یعنی فروشنده‌ها برای ادامه‌ی حیات دیگر نمی‌توانند صرفاً به ارائه‌ی حقایق و ویژگی‌های محصول بسنده کنند. آن‌ها باید با توجه به شرایط خاص مخاطب در رابطه با آن محصول توصیه‌های ویژه داشته باشند و مثل یک مشاور عمل کنند.

البته این تغییر برای فروشنده‌ها بی‌فایده نبوده است. آن‌ها هم با خواندن توضیحات موجود در سایت شرکتی که هدف قرار داده‌اند، بررسی اخبار مربوط به آن‌ها، مطالعه‌ی رسانه‌های اجتماعی مربوطه و مشاهده‌ی نظرات بقیه در موردشان اطلاعات کسب می کنند. این داده‌ها به فروشندگان کمک می‌کند تا پیام‌های خود را متناسب با مخاطب تنظیم کنند و از الگوهای تکراری دوری نمایند.

در نهایت، در اختیار داشتن این حجم از اطلاعات سریع‌تر از گذشته به فروشنده‌ها امکان متخصص شدن در موضوع خاص را داده است. دیگر لازم نیست برای رسیدن به یک رویکرد شایسته ۱۰ سال وقت صرف یک صنعت خاص بکنید. تعداد زیاد منابع موجود در اینترنت به تسریع فرآیند آموزش کمک کرده است.

 ۴) توانایی فروش در همه جا

فروشنده‌ها حالا می‌توانند کارهای اصلی مربوط به فروش را با سرعت بیشتر از روی موبایل خود انجام دهند. فروشنده‌ای را تصور کنید که مخاطبی را در یک کنفرانس می‌بیند. بیست سال پیش او باید ایمیل شخص مورد نظر را می‌گرفت، از کنفرانس به خانه بر می‌گشت و بعد بروشور مربوطه را برای او می‌فرستاد.

امروز و در عصر حاضر، تقریباً ۳۰ ثانیه بعد از آشنا شدن با مخاطب می‌توان از طریق لینکدین با او ارتباط برقرار کرد. فروشنده همان شب می‌تواند منابع مربوطه را برای آن شخص بفرستد و فردایش در تماسی از او تقاضای ملاقات کند.

 ۵) توانایی فروش به شرکت‌های بزرگتر

هماهنگ کردن فروش و بازاریابی یک معمای قدیمی است که ۲۰ سال پیش راه موثری برای انجام آن وجود نداشت. بدون داشتن سیستم‌های ارتباطی یکپارچه یا توانایی ردیابی آنچه میان بازاریابی و فروش بر سر مخاطبین هدف رخ داده، این دو تیم نمی‌توانستند راهبردهای مشترکی داشته باشند که منجر به قراردادهای بیشتر شود.

توانایی فروش به شرکت‌های بزرگتر+توانایی فروش در همه جا+توانایی کشف تقریباً هر جزئی از اطلاعات+توانایی ایجاد یک فرآیند فروش داده-محور+استفاده از تکنولوژی در فروش+توانایی یافتن و برقراری ارتباط با خریداران در سراسر جهان

امروز شرکت‌ها کاربردهای پیچیده و سیستم‌های متعدد خود را متراکم‌تر می‌کنند تا برای استفاده‌های موبایلی مناسب‌تر باشد. این قضیه با فراهم کردن دید کافی برای فروشنده‌ها نسبت به ساز و کارهای بازاریابی به همکاری بیشتر تیم‌های فروش و بازاریابی، و در آخر به مدیریت قراردادها توسط بازاریاب‌ها کمک می‌کند. موبایل مشاهده و اولویت بندی حجم عظیمی از داده را ساده‌تر می‌کند، بنابراین انتخاب از بین معیارهای هر تیم برای رهبران آن آسان می‌شود و راحت‌تر می‌توانند ببینند که چگونه جز مشتریان آن شرکت بزرگ قرار خواهند گرفت.

بن لاولر (Ben Lawlor)، متخصص بازاریابی دیجیتال در Sponge-Jet، درباره‌ی مزایای استفاده از اپلیکیشن بازاریابی و فروش موبایلی می‌گوید: «از زمانی که Sponge-Jet از نرم افزار CRM استفاده می‌کند، تیم‌های فروش و بازاریابی ما بیشتر از همیشه با هم ارتباط داشته‌اند. بازاریابی با عبور از میان سفر خریدار می‌تواند روند پیشرفت مخاطبین هدف را ببیند. اکنون با به کار گیری اقدامات بازاریابی داخلی خاصی که بر اساس ویژگی‌های یکتای موجود در پروفایل CRM آن مخاطب هدف صورت می‌گیرد، تیم فروش از پشتیبانی بهتری برخوردار شده است.»

این ۵ مورد فقط شروع کار است. با پیشرفته‌تر شدن فناوری، رابطه‌ی بین خرید و فروش هم پیشرفته‌تر می‌شود. فروش احتمالاً تا ۲۰ یا ۳۰ سال آینده با امروز کاملاً متفاوت خواهد بود

لیست پیام ها

ارسال پیام

آخرین مطالب

فروشگاه اینترنتی، اشتغالزایی، کسب و کار اینترنتی

فروشگاه اکسیر من

طراحی فروشگاه اینترنتی ، سایت فروشگاه اینترنتی ، راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش اینترنتی مفاهیمی هستند که امروزه بیش از پیش توسط صاحبان مشاغل مختلف و عموم افراد جامعه مورد توجه قرار گرفته می شوند.

فروشگاه اینترنتی، اشتغالزایی، کسب و کار اینترنتی

شرکت گلاب طلای سبز

طراحی فروشگاه اینترنتی ، سایت فروشگاه اینترنتی ، راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش اینترنتی مفاهیمی هستند که امروزه بیش از پیش توسط صاحبان مشاغل مختلف و عموم افراد جامعه مورد توجه قرار گرفته می شوند.

Affiliate marketing+نگارش کتاب‌های اینترنتی+پشتیبانی فنی از راه دور+فروشگاه کالاهای مجازی+ فروشنده صنایع‌دستی+ توسعه اپلیکیشن‌ها+بازاریابی پورسانتی+فریلنسرهای حرفه‌ای +دستیار+ نظارت بر عملکرد+نوشتن رزومه+ نامه پوششی+ طراحی وب+مشاور رسانه اجتماعی+خرده‌ فروش متخصص+ آماده‌ سازی کسب‌وکار+14 ایده کسب‌ و کارآنلاین +ایده کسب‌ و کارآنلاین +کارآفرین+مشاورSEO+ SEO

14 ایده کسب‌ و کارآنلاین - قسمت 9

کارآفرین بودن به این معنا نیست که فروشگاهی را افتتاح و طبقه‌ بندی نمایید تا مهارت‌ها یتان را به نمایش گذاشته و از این طریق پول به دست بیاورید.

پشتیبانی آنلاین+اشتغال‌زایی و کسب درآمد+از طریق اینترنت بدون سرمایه زیاد+تجهیزات مخابرات+سخت‌افزاری+خدمات مخابرات+نرم‌افزاری یا خدماتی+انواع محصولات و خدمات اینترنتی+ فناوري اطلاعات+تعريف فناوري اطلاعات+اطلاعات+كاربرد‌هاي فناوري اطلاعات+سيستم‌هاي اطلاعات+كار با رايانه به‌ صورت شخصي+علم و پژوهش+ كنترل فرايند يا وسيله+ آموزش+طراحي با كمك رايانه

تعريف فناوري اطلاعات - قسمت 8

فناوري اطلاعات عبارت است از كاربرد رايانه‌ها و ديگر فناوري‌ها براي كار با اطلاعات.

B2C،B2B+فروشگاه Online+بهبود زنجیره تأمین+تأمین‌کنندگان خدمات زنجیره ارزش+ کامل‌کنندگان زنجیره ارزش+عضویت+فروش‌های فوق‌العاده+مبادله پایاپای+واسطه‌های اطلاعاتی+بازارهای الکترونیکی+خدمات ارائه‌شده+سفارش سازی محصولات+مزایده‌هایOnline+خرید گروهی+بازاریابی مبتنی بر افراد+ بازاریابی وابسته+یافتن پایین‌ترین قیمت+اعلام قیمت از سوی مشتری+دستگاه‌های مناقصه الکترونیکی+بازاریابی Online و بدون واسطه+مدل‌های کسب‌وکار رایج در تجارت الکترونیکی +مدل‌های کسب‌وکار+ تجارت الکترونیکی +

مدل‌های کسب‌وکار رایج در تجارت الکترونیکی - قسمت 7

انواع مختلفی از مدل‌های کسب‌ وکار در تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارائه ارزش+مدل‌های درآمد+کسب‌وکار +تجارت الکترونیکی+مدل‌های کسب‌وکار+ساختار مدل‌های کسب‌وکار+

کسب‌وکار در تجارت الکترونیکی -قسمت 6

هرچند انقلاب دیجیتال با ارائه فناوری‌های موردنیاز باعث تحقق تجارت الکترونیکی می‌شود، اما در حال حاضر دلیل اصلی سازمان‌ها برای استفاده از تجارت الکترونیکی، فشارهای ناشی از محیط کسب‌وکار است.

+در زمینه نوآوری+در مورد مدل‌ها و فرآیندهای کسب‌وکار+در حوزه دیجیتالی کردن: +در رابطه با بازارها+در ارتباط با افزایش اطلاعات+در ارتباط با سرعت+حوزه سیستم‌های دیجیتال+حوزه جهانی‌سازی+ برخی خصوصیات اقتصاد دیجیتال+انقلاب دیجیتال و ظهور تجارت الکترونیکی+وب 2+شکست‌های تجارت الکترونیکی+موفقیت‌های تجارت الکترونیکی+2B+ به B2E+ B2 Cبه‌سویB 2B +شرکای تجاری +انقلاب دیجیتال+خصوصیات اصلی اقتصاد دیجیتالی+کاربردهای تجارت الکترونیکی+پروتکل‌ها +دستگاه‌های رزرو آژانس‌های مسافرتی+بازارهای بورس+کاربردهای درون سازمانی+

تاریخچه تجارت الکترونیکی - قسمت 5

در اوایل دهه نود با استفاده از شبکه جهانی وب و به‌ کارگیری اینترنت، اصطلاح تجارت الکترونیکی نیز شکل گرفت. تجارت الکترونیکی به‌ سرعت شروع به رشد کرد.

+تجارت الکترونیکی درون‌سازمانی+B2B+B2C+B2B2C+همتا به همتا+2B+C2C+تجارت سیار+B2E+E-learning+فناوریPeer-to-Peer++ تجارت الکترونیکی شبکه‌ها و سازمان‌ها+اقتصاد دیجیتال+شرکت‌های دیجیتال+شرکت‌های فیزیکی+طبقه‌بندی تجارت الکترونیکی +B2B

تجارت الکترونیکی شبکه‌ها و سازمان‌ها - قسمت 4

نگرانی اصلی بیشتر شرکت‌ها امروزه این است که چگونه خود را تغییر داده و برای شرکت در اقتصاد دیجیتال آماده کنند.

امنیت+ اعتماد و ریسک+عدم وجود کارکنان واجد شرایط+عدم وجود مدل‌های کسب‌وکار مناسب+ فرهنگ+ تعیین مجوز کاربران و عدم وجود زیرساخت عمومی مناسب+ سازمان‌دهی+ کلاه‌برداری+پیمایش کند در اینترنت+ مسائل حقوقی+، سازمان‌دهی+ رابط‌هایB2B+ موانع کسب‌وکار بین‌المللی + عدم وجود استاندارهای مناسب+ده مانع اصلی تجارت الکترونیکی+تجارت الکترونیکی+محدودیت‌های تجارت الکترونیکی+تکنولوژی +غیرتکنولوژیکی +

محدودیت‌ها و موانع تجارت الکترونیکی - قسمت 3

بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط ، ده مانع اصلی تجارت الکترونیکی در ایالات‌متحده به ترتیب کاهش امنیت عبارت‌اند از:

intrabusiness EC+سیستم‌های اطلاعاتی درون‌ سازمانی+سیستم‌های اطلاعاتی بین سازمانی+ بازار الکترونیکی + بازارهای الکترونیکی و سیستم‌های اطلاعاتی بین سازمانی و درون‌سازمانی+متخصصین سفارش گیری+تجارت الکترونیکی غیر اینترنتی+شبکه‌های محلی (LANها) +شبکه‌های ارزش‌افزوده + شبکه‌های خصوصی+تجارت الکترونیکی اینترنتی و غیر اینترنتی+pure-play+click-and-motor+سازمان‌های مجازی+سنتی+brick-and-motor+سازمان‌های کاملاً فیزیکی+سازمان‌های تجارت الکترونیکی+تجارت الکترونیکی ناخالص+ تجارت الکترونیکی خالص+ تجارت سنتی+دیجیتال +فیزیکی +ابعاد تجارت الکترونیکی+انعقاد قراردادهای همکاری الکترونیکی+دوره‌های آموزشی الکترونیکی+ شرکای تجاری+کسب‌وکار الکترونیکی+کسب ‌وکار الکترونیکي+تعریف کسب ‌وکار الکترونیکي+اجتماعی+مشارکت+آموزش+خدمات+تعریف و مفاهیم تجارت الکترونیکی+تجارت الکترونیکی+E-Commerce +شبکه‌های کامپیوتری+ارتباطات+تجارت+فرآیندهای کسب‌وکار

مزایا و محدودیت‌های تجارت الکترونیکی با روش‌های سنتی - قسمت 2

ماهیت فراگیر فناوری اطلاعات، فرصت عرضه به میلیون‌ها نفر، ماهیت برقراری ارتباط متقابل، تنوع در کاربرد، منابع متعدد و رشد سریع زیرساخت‌های پشتیبانی‌ کننده به‌خصوص وب، مزایای فراوانی برای سازمان‌ها، افراد و جامعه به همراه دارد.