5 نکته اساسی برای مدیریت موفق

5 نکته اساسی برای مدیریت موفق

95/09/22توسط ف*مازندرانیاخبارمقالات

5 نکته اساسی برای مدیریت موفق

مدیری موفق و الهام بخش باشید

در دنیای تجارت امروز چهره نوستالژیک مدیران شرکتها فراموش شده است. تقریبا در میان نسل جدید مدیران فردی مسن با کت شلوار طوسی و کیف سامسونت کمتر به چشم می خورد. امروزه مدیران با هر شکل و ظاهری دیده میشوند و ملاقات با یک مدیر موفق که شلوار جین آبی و کفش کتانی سفید پوشیده است دور از ذهن نیست.

 

ظاهر افراد تاثیر زیادی بر عملکرد مدیریتی آنها نخواهد داشت بلکه موفقیت یک مدیر در گرو ایجاد اشتیاق و اعتماد به نفس در کارمندان و تبدیل شدن به فردی الهام بخش خواهد بود. در دنیای تجارت امروز برای مدیریتی الهام بخش و پر انرژی بهتر است که 5 نکته زیر را رعایت کنید:

1- مواجهه با چالش ها

مدیران بزرگ و موفق هیچ ترسی برای مقابله با شرایط ویژه و رفع مشکلات ندارند. این چالش ها میتواند شامل یک شکست مقطعی بوده و یا مربوط به عملکرد ضعیف یک کارمند باشد. یک مدیر موفق باید به سرعت و با ارتباط مناسب با کارمندان به مسئله وارد شده و تصمیم درستی بگیرد. کارمندان شما باید احساس کنند که به آنها اعتماد دارید و با یک مشکل ناگهانی و مقطعی موقعیت آنها در خطر نخواهد بود.

 

2- جلب اعتماد کارمندان

کارمندان معمولا وفاداری و اشتیاق بیشتری نسبت به کار نشان میدهند اگر به کارفرما یا مدیر خود اعتماد داشته باشند. راههای زیادی برای جلب اعتماد کارمندان وجود دارد که مهمترین آنها میتواند اهمیت دادن به افراد و زندگی آنها خارج از محیط کار باشد. شما میتوانید درباره فرزندان کارمندان خود اطلاعات بیشتری کسب کرده و وضعیت تحصیلی یا موفقیت های ورزشی آنها را پیگیری کنید.

در صورتی که یکی از کارمندان شما مرتکب اشتباهی در کار شد، مشکلات را با عصبانیت و تنبیه گوش زد نکنید بلکه در جلسه ای خصوصی ایرادات کار را برشمرده و انتظارات شرکت در آینده از او را برایش بازگو کنید. حفظ آرامش در این شرایط موجب اعتماد بیشتر افراد به شما در آینده خواهد شد.

3- شخصیت خود را مخفی نکنید

اگر عادت به پوشیدن کت و شلوار ندارید نیازی نیست که در محیط کار بپوشید. کارمندان و مشتریان شما به راحتی متوجه خواهند شد که شما در حال تظاهر هستید و این سوال در ذهن افراد ایجاد میشود که چه چیزهای دیگری در شما ناشی از تظاهر است. در نهایت اعتماد خود را نسبت به شما از دست خواهند داد.

اگر شما طنزپرداز خوبی هستید هیچ ایرادی ندارد که گاهی آن را به کارمندان خود نشان دهید، اجازه دهید تا شخصیت واقعی شما را بشناسند.

4- کسب احترام

اگر رفتار شما در راستای اخلاق، احترام و مطابق با انتظارات دیگران باشد، در مقابل آنها نیز احترام ویژه ای برای شما قائل میشوند. به آنچه میگویید و از دیگران میخواهید قبل از هر کسی خودتان عمل کنید. مشتریان نیز متوجه شخصیت و رفتار شما شده و احترام بیشتری به مجموعه شرکت و شخص شما خواهند گذاشت.

5- کنجکاو باشید

مدیران موفق همیشه بدنبال کسب اطلاعات جدید و یادگیری هستند. ایده ها و فعالیت های دیگران را دنبال کنید حتی اگر مرتبط با کار شما نباشند. ممکن است روزی بتوانید همان ایده را با کمی تغییرات در مجموعه تحت مدیریت خود اجرا کنید. این کنجکاوی شما میتواند موجب بیدار شدن خلاقیت کارمندان شده و در نتیجه اعتماد به نفس ارائه ایده هایشان را کسب کنند.

تهیه و تنظیم:

گروه نرم افزاری آرین

مطالب مرتبط


آیا می‌دانید تبلیغات اینترنتی، مشتریان حضوری شما را افزایش می‌دهد؟
تاریخ:95/05/12

بازدید:323

آیا می‌دانید تبلیغات اینترنتی، مشتریان حضوری شما را افزایش می‌دهد؟
تاریخ:95/05/12

بازدید:323

راهکار جدید محققان برای شناسایی دروغ در ایمیل‌ها
تاریخ:95/05/03

بازدید:279

راهکار جدید محققان برای شناسایی دروغ در ایمیل‌ها
تاریخ:95/05/03

بازدید:279

ذخیره سازی ابری
تاریخ:95/12/08

بازدید:125

ذخیره سازی ابری
تاریخ:95/12/08

بازدید:125

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران