14 ایده کسب و کار آنلاین از همین حالا میتوانید شروع کنید

14 ایده کسب و کار آنلاین از همین حالا میتوانید شروع کنید

95/08/08توسط ف* مازندرانیاخبارمقالات

14 ایده کسب و کار آنلاین از همین حالا میتوانید شروع کنید  

کارآفرین بودن به این معنا نیست که فروشگاهی را افتتاح و طبقه بندی نماییید تا مهارتهایتان را به نمایش گذاشته و از این طریق پول به دست بیاورید.

اینترنت فرصت‌های گرانبهایی برای شروع کسب و کار به شما می‌دهد که اغلب هزینه چندانی هم برایتان ندارند. با تمرکز بر نقاط قوت خود، قادر به ایجاد فهرستی از مشتریان و شروع کسب و کار آنلاین خود خواهید بود.

این کسب و کارها به شما اجازه می‌دهند که به صورت تمام وقت یا پاره وقت به کارآفرینی بپردازید.

۱- مشاور SEO

آیا از زیر و زبرهای موتورهای جستجو آگاهی دارید و می‌خواهید در پلتفرم‌هایی مانند تحلیل‌گر گوگل مهارت یابید؟ صاحبان بسیاری از شرکت‌های کوچک، چیز زیادی در مورد تاثیر بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) بر کسب و کارشان ندارند. آموزش صاحبان کسب و کار در مورد قدرت SEO می‌تواند به آنها در انتقال ویژگی‌های SEO پسندتر در وب‌سایتشان کمک کند. از مهارت‌های خود استفاده کنید تا به صاحبان کسب و کار چگونگی خواندن و استفاده از تحلیل‌های داده به شیوه صحیح و چگونگی استفاده درست از کلیدواژگان و محتوای ساختاری را برای ایجاد ترافیک بیشتر نشان دهید.

 ۲- آماده‌سازی کسب و کار

اگر شما تجربه و دانش زیادی دارید، پس چرا کسب و کاری که الهام ‌بخش کارآفرینان برای موفقیت باشد دست و پا نکنید؟ شما می‌توانید از مهارت‌های خود برای کمک به صاحبان کسب و کار برای یک شروع خوب استفاده کنید. برای نشان دادن مهارت‌ها و دانش خود و ارائه آن به مشتریان می‌توانید مقالاتی در مورد کسب و کار خود در پلتفرم‌هایی مانند لینکدین بنویسید.

۳- خرده فروش متخصص

فروشگاههای تخصصی در حال حاضر، تخصص ویژه مکان بازار محسوب می‌شوند. در این هنگام بهتر است فروشگاه آنلاینی را برای دسترسی به مشتریانی که به دنبال محصولات خاص هستند دایر کنیم. مخاطبانی برای همه چیز وجود دارد، از مبلمان خانه عروسک گرفته تا تهیه غذای ارگانیک سگ. از طریق خدمات میزبانی وب با ویژگی سبد خرید یکپارچه یا با نرم‌افزار تجارت الکترونیک، کسب و کار شما قادر به عملیاتی نمودن آن در کسری از زمان خواهد بود. حتی بسیاری از فروشنندگان محصولات را از طرف شما به مشتریان حمل می‌کنند و این به آن معناست که لازم نیست موجودی بسیار زیادی داشته باشید.

 ۴- مشاور رسانه اجتماعی

شرکت‌های بزرگ از موسسه یا کارکنان تمام وقت برای انجام حساب‌های توییتری یا فیس‌بوک استفاده می‌کنند، اما کسب و کارهای کوچک اغلب مجبور به مدیریت بازاریابی رسانه اجتماعی خود هستند. صاحبان کسب و کار با داشتن مسئولیت‌های فراوان اغلب بسیار پرمشغله هستند و اهمیت رسانه اجتماعی را نادیده می‌گیرند. یک مشاور می‌تواند به شما در تعیین بهترین تاکتیک‌ها، ارسال برنامه‌ها و محتوا برای مخاطبین هدف کمک کند. همگام با افزایش فالوورها، کسب و کار شما نیز گسترش خواهد یافت.

 ۵- طراحی وب

هیچ چیز بیشتر از طراحی ضعیف یک وب سایت نمی‌تواند به اعتبار آن صدمه بزند. اگر شما به اهمیت طراحی واقف باشید می‌توانید خدماتی برای ایجاد وب‌سایت‌های چشم‌نواز و جذاب در کسب و کارهای کوچک آغاز کنید. مهارت خود را بر استفاده کارآمد از صاحبان کسب و کاری قرار دهید که می‌خواهند حضور آنلاین داشته باشند. پورتفولیویی جامع ایجاد کنید و سپس وب سایت خود را برای نمایش جریان مستمری از مشتریان خلق کنید.

۶-نوشتن رزومه / نامه پوششی

اگرچه حقیقت تلخ است اما رزومه‌ای برجسته و نامه پوششی مناسب می‌تواند موجب تمایز شما از سایر درخواست‌کنندگان شغلی باشد. اگرچه ممکن است فهرست کردن تجارب شغلی کاری آسان باشد اما هنر «رجزخوانی همراه با فروتنی» کار هر کسی نیست. با کمک گرفتن از سایرین برای نوشتن رزومه‌ای برجسته شغل پیدا کنید. سرمایه‌گذاری بر برندینگ رسانه اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

 ۷- دستیار / نظارت برعملکرد

آیا مهارت‌های سازمانی خود را بی‌عیب و نقص می دانید؟ تبیین وظایف چیست؟ آیا می‌توانید به سرعت و با کارآمدی این وظایف را انجام دهید؟ شاید زمان طرح مهارت‌ها بری استفاده کارآمد از طریق یک دستیار آنلاین یا نظارت بر عملکرد فرا رسیده است. شرکت‌هایی مانند TaskRabbit یا Zirtual به شما امکان ثبت وظایفی که می‌خواهید تکمیل شوند خواهد داد، وظایفی مانند پژوهش داده، دستیار مجازی یا اجرای پیغام‌ها از این قبیل هستند و می‌توانند شروع به مشتری‌آوری می‌نمایند.

 ۸- فریلنسرهای حرفه‌ای

ممکن است به فری‌لنسینگ به عنوان یک شغل فکر نکنید، اما شرکت‌های زیادی هستند که به دنبال کارکنان قراردادی نیمه وقت برای تکمیل شکاف‌های مهارتی‌شان هستند و خیلی سخت نیست که با انواع خدمات فری‌لنس بتوانید شغل ایجاد کنید. بسته به مجموعه مهارت‌های شما، می‌توانید برای شرکت‌های مختلف و در زمینه‌های مختلف کار کنید.

 ۹- بازاریابی پورسانتی (Affiliate marketing)

اگر فردی هستید که عاشق بررسی مشتریان در سایت‌هایی مانند آمازون هستید، پس دیگر این کار را به رایگان انجام ندهید. بازاریابی کلامی کماکان راهگشای بسیاری از شرکت‌ها است و بسیاری از کسب و کارها مایل به اشتراک گذاری بخش زیادی از سود خود با افرادی هستند که محصولات آنها را در بین عموم افراد ترویج می‌کند. اگر وب‌سایت شخصی با تعداد فالووکننده‌های زیاد دارید می‌توانید نمونه‌های رایگان خود را به Smart Passive Income بفرستید و به شرح سه نوع بازاریابی پورسانتی پرداخته و توضیح دهید که کدام یک از آنها سودآورتر است.

 ۱۰- نگارش کتاب‌های اینترنتی

نویسندگی کاری آسان است. اکنون با خوانندگان اینترنتی، خود انتشاری به واقعیتی برای نویسندگانی که هرگز از سوی شرکت‌های انتشاراتی به خدمت گرفته نشده‌اند، تبدیل شده است. با ابزارهای بازاریابی صحیح می‌توانید با موفقیت کتابهای خود را از آشپزی و کاهش وزن گرفته تا املاک و مستغلات منتشر کنید.

 ۱۱- پشتیبانی فنی از راه دور

بسیاری از کسب و کارهای کوچک، بودجه‌ای برای استخدام کارمند IT تمام وقت ندارند و تا زمانی که سیستم‌هایشان سرپا باشد، به طور معمول از خدمات دوستان و خانواده استفاده می‌کنند. اگر شما تجربه‌ای در زمینه کار با رایانه‌ها و شبکه‌ها دارید، می‌توانید نیاز آنها را با ابراز تمایل و ارائه پشتیبانی فنی از راه دور مرتفع سازید.

 ۱۲- فروشگاه کالاهای مجازی

افراد بسیاری هستند که تخصص ویژه‌ای در فروش اقلام دست دوم دارند. خود را با برپایی وب‌سایتی مستقل به عنوان فروشگاههای مجازی که از خدمات مدیریت شده مانند Google Checkout برای مدیریت تبادلات استفاده می‌کند به صورت برند درآورید. تصاویر با کیفیت خوب و کپی‌های جذاب از محصولاتتان شما را قادر به ایستادگی در جریانی از کاربران اینترنتی خواهد نمود که سعی دارند اقلام دست دوم خود را بفروشند.

۱۳- فروشنده صنایع دستی

سایت‌های آنلاین مانند Etsy و ArtFire پلتفرم‌هایی هستند که برای هنرورانی که می‌توانند منبع ثابتی از اقلام دست‌ساز با کیفیت بسیار کاربردی هستند. هزینه‌های استارت‌آپ بسیار پایین خواهد بود اگر شما موادتان را به صورت عمده از تامین کننده بخرید.

 ۱۴- توسعه اپلیکیشن‌ها

اکنون برنامه‌های موبایلی محبوب‌تر از همیشه هستند و افراد پول خوبی برای مدیریت زندگی خود از طریق اسمارت‌فون‌ها می‌پردازند. اگر ایده خوبی در سر دارید و اتفاقاً با برنامه‌نویسی نیز آشنایی دارید، می‌توانید دست به کار شوید و app خودتان را بسازید. اگر صرفاً ایده‌ای دارید و زیر و بم‌های چگونگی تحقق آن به واقعیت را نمی‌دانید، بسیاری از نرم‌افزارهای توسعه دهنده در جستجوی همکاری با افراد خالق این app ها هستند.

مطالب مرتبط


هشت اشتباه بزرگ در کسب و کار
تاریخ:95/07/11

بازدید:273

هشت اشتباه بزرگ در کسب و کار
تاریخ:95/07/11

بازدید:273

هشت اشتباه بزرگ در کسب و کار
تاریخ:95/07/11

بازدید:273

هشت اشتباه بزرگ در کسب و کار
تاریخ:95/07/11

بازدید:273

هشت اشتباه بزرگ در کسب و کار
تاریخ:95/07/11

بازدید:273

10 نکته بازاریابی محتوا از نظر سئو
تاریخ:95/07/12

بازدید:277

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران