برترین و پرکاربرد ترین مدیریت محتوی های رایج

برترین و پرکاربرد ترین مدیریت محتوی های رایج

95/07/19توسط ف*مازندرانیاخبارمقالات

برترین و پرکاربرد ترین مدیریت محتوی های رایج

با پیشرفت دنیای مجازی در زندگی روز مره انسان و استفاده زیاد از اینترنت و وب سایت ها که امروزه یکی از مهمترین عناصر تاثیر گذار در زندگی بشمار می رود، همیشه برای وبمستر ها این سوال پیش می آید که بهترین و کاربردی ترین مدیریت محتوی برای ایجاد یک وبسایت کدام است؟

قبل از شروع بحث بهتره یک گوشه چشمی به نمودار بالا داشته باشید که سایت معروف builtwith منتشر کرده است:

آبی ( وردپرس ) - سبز ( دروپال ) - نارنجی ( جوملا ) و ...

از نمودار بالا میشه فهمید که بیش از 60 درصد وبسایت ها ( مخصوصا وبسایت های ایرانی ) از سه CMS وردپرس،‌جوملا و یا دروپال تشکیل شده است که در ایران اکثرا یا وردپرس هست یا جوملا که ما نیز به بررسی مختصر این دو می پردازیم.

 1. وردپرس

وردپرس رو می توان بدون اغراق بهترین پلتفرم موجود برای وبلاگ نویسی و ایجاد یک وب سایت (به خصوص خبری یا مجله یا تفریحی ) در نظر گرفت.

این سی ام اس را می توانید برای هر منظوری بکار ببرید از وبلاگ بگیر تا فروشگاه و پرتال و خدماتی و ..... اما اگر به طور خاص، کار دیگری به جز بلاگینگ و انتشار محتوای روزنوشت دارید، به طور جایگزین نیز می توانید از سیستم های دیگری بهره بگیرید.

نکات مثبت :

از بهترین نکاتی که می توان در مورد وردپرس بیان کرد، سئوی فوق العاده وبسایت هایی است که از این سی ام اس استفاده می کنند. می توان بدون اغراق وردپرس را تنها سی ام اسی در نظر گرفت که نصب و کاربرد آن به این راحتی می باشد. اگر دقت کرده باشید بعد از نصب وردپرس یک پیغام دریافت می کنید با این مضمون : " متاسفیم که بیش از این منتظر نماندید "

وردپرس به صورت ذاتی دارای اسپم بلاکر می باشد که در این حالت خیال شما از امنیت وبسایت وردپرسی تان راحت است. شما می توانید از پوسته های رایگان و متنوع وردپرس استفاده کنید. افزونه های بی شمار وردپرس شما را از هر نیازی غنی خواهد ساخت. پوسته های متفاوت رایگان در حد وفور در وب موجود است که با کمی شخصی سازی می توان بهترین استفاده را برد. امکانات وارد کردن و خارج کردن مطالب به وردپرس و از آن به سایر سیستم های مدیریت محتوا بخش نظرات پیشرفته ظاهر مدیریتی جذاب و کاربرپسند

نکات منفی :

وردپرس بخش کاربری محدودی دارد که فقط مربوط به انتشار محتوای خاص برای کاربران، ارسال مطلب توسط کاربران و دسترسی های کاربری می باشد. اما سامانه عضویت و پروفایل و ویرایش پروفایل به صورت توسعه یافته ندارد. البته این نکته با وجود افزونه ها و هک های بساری به طور کامل برطرف میشود که حتی قدرت بیشتری نسبت به cms های دیگر پیدا میکند!

وب سایت های معروفی که از وردپرس به عنوان سی ام اس استفاده می کنند :

Yahoo! ، Sony ، Mozila Firefox ، Ford ، ebay، PlayStation, Htc

 2. جوملا

جوملا را می توان مخلوطی از وردپرس و دروپال در نظر گرفت. این سی ام اس دسترسی پذیری اولی را با قدرت دومی در هم آمیخته است. با این وجود جوملا نه به خوبی و یوزر فرندلی بودن وردپرس است و نه به قدرتمندی دروپال.

نکات مثبت :

جوملا برای کار هر دو گروه طراحان و دولوپرها مناسب است.

اکثر قسمت های قالب به راحتی توسط یک نفر آشنا (مختصر آشنایی) قالب تنظیم و تغییر است.

استفاده از آن پس از یک بار استفاده، نسبتا ساده است.

نکات منفی :

اگر زمانی بخواهید که قالب خود را تغییر دهید ملزم به دوباره چیدن ماژول ها هستید.

قالبهای رایگان محدود

ماژول های رایگان محدود

وبسایت هایی که از این سی ام اس استفاده می کنند سئوی مطلوبی ندارند؛ بنابراین دولوپرها مجبور هستند که از افزونه های مربوط به این کار استفاده کنند.

لیست چند وبسایت معروف که از جوملا بهره می برند به شرح زیر است:

Harvard University , LINUX , United Nations Regional Information Centre for Western Europe UNRIC

لیمووب نیز قبلا از سیستم های نیوک ، وردپرس و جوملا پشتیبانی می کرد ولی بخاطر انعطاف پذیری بالا، افزونه های بیشمار پشتیبانی بی نظیر وردپرس تصمیم گرفت تا علاوه بر مدیریت محتوی اختصاصی LimooCMS ، فقط سیستم وردپرس را پشتیبانی کند.

تهیه و تنظیم:

گروه فنی مهندسی

مطالب مرتبط


رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها توسط الکسا
تاریخ:95/12/16

بازدید:133

رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها توسط الکسا
تاریخ:95/12/16

بازدید:133

رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها توسط الکسا
تاریخ:95/12/16

بازدید:133

رتبه بندی سایت ها و وبلاگ ها توسط الکسا
تاریخ:95/12/16

بازدید:133

بهینه سازی کلمات کلیدی سایت راهکاری متفاوت برای سئو
تاریخ:95/08/24

بازدید:261

بهینه سازی کلمات کلیدی سایت راهکاری متفاوت برای سئو
تاریخ:95/08/24

بازدید:261

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران