با این 10 ترفند طلایی چهره ی وب سایتتان را زیبا کنید!

با این 10 ترفند طلایی چهره ی وب سایتتان را زیبا کنید!

95/05/31توسط فرزانه مازندرانیاخبارمقالات

با این ۱۰ ترفند طلایی چهره وب‌سایت‌تان را زیبا کنید!

طراحی وبسایت از جمله مهارتهایی است که جزئیات و ریزه‌کاریهای زیادی در آن نهفته است. شما باید این توانایی را داشته باشید تا بتوانید نیاز بازدیدکنندگان و مشتریان خود را برآورده سازید و در عین حال باید طراحی خود را به گونهای انجام دهید که با ضوابط موتورهای جستجو نیز سازگار باشد. این به این معنا است که شما باید بدانید چگونه و به چه میزان میتوانید از منابع ارزشمند رایگان عکسهای موجود در اینترنت استفاده کنید، چگونه منوها و صفحات خود را طراحی و جاگذاری کنید و به چه شکل از پس زمینه صفحات استفاده کنید. به معنای واقعی کلمه صدها نکته ریز و درشت گوناگون وجود دارد که شما برای افزایش سطح کیفی طراحی وبسایت خود باید به آن توجه کنید. در ادامه ده روش را بررسی خواهیم کرد که به کمک آنها میتوانید وضعیت طراحی وبسایت خود را بهبود بخشید.

1- به سمت طراحی تعاملی حرکت کنید

آیا میدانستید که ۳۱ درصد ترافیک ۱۰ وبسایت برتر دنیا از طریق دستگاههای موبایل فراهم میشود؟ این آمار رقم قابل توجهای را نشان میدهد که هر روز به میزان آن افزوده میشود. اگر وبسایت شما برای نمایش در موبایل آماده نباشد، برای حفظ بازدیدکنندگان صفحات خود با مشکل مواجه خواهید شد. طراحی تعاملی به این معنا است که سایت شما برای نمایش در همه نوع دستگاه و صفحه نمایشی آماده خواهد بود.

2- یک طرح ساده را انتخاب کنید

هر چه طراحی یک وبسایت سادهتر و مینیمالیستی باشد، جذابیت و کارایی آن بیشتر میشود. چند سال قبل، طراحی وبسایتها شلوغ و پیچیده بود. اما امروز، اوضاع تغییر کرده است. یک طراحی ساده و یکنواخت مخاطب را از سردرگمی نجات داده و او را بیشتر جذب میکند. به همین دلیل است که برندهای بزرگ در حال تغییر به این شیوه هستند.

مخاطبین خود را با محصولات و یا محتوای ارزشمند خود جذب کنید نه با زرق و برقهای به کار گرفته شده در ظاهر وبسایت. از این گذشته، استفاده از گرافیکهای فانتزی تنها سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش میدهد.

3- از عکسهای معمول و متداول در حد اعتدال استفاده کنید

از عکسهای معمولی و متداول برای انجام خیلی از کارها میتوان استفاده کرد. منابع متعددی وجود دارند که شما میتوانید به رایگان این عکسها را از طریق آنها به دست آورید. اما چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که بعضی اوقات صرف هزینه برای استفاده از عکسهای حرفهای و منحصر به فرد نتایج بسیار مثبتی را به همراه خواهد داشت. مردم تفاوت را به خوبی تشخیص میدهند. برای کسب بهترین نتیجه از هر دو نوع استفاده کنید.3-

4- دستیابی به اطلاعات را تا حد ممکن ساده کنید

مصرف کنندگانی که به سایت شما مراجعه میکنند باید بتوانند ظرف کمتر از چند ثانیه به تمام صفحات مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. برای این که لینکها و صفحات بتوانند از اعتبار کافی برخوردار باشند، بازدیدکننده باید بتواند بدون هیچ زحمتی به هر چیزی که میخواهد دسترسی داشته باشد. آنها را با گزینههای مختلف سردرگم نکنید. صفحاتی که از اهمیت کمتری برخوردارند را به زیرمنوها متصل کنید.

 5- نحوه برقراری تماس را تا حد ممکن ساده کنید

بعضی اوقات غیر قابل باور است که نحوه پیدا کردن اطلاعات تماس و برقراری ارتباط با مالک یک وبسایت چقدر مشکل است. اطلاعات تماس با شما باید در اکثر صفحات به شیوههایی مثل منوهای کناری یا پایین صفحه در دسترس بازدیدکنندگان باشد. اگر نحوه ارتباط خود با مخاطبین را سخت کنید، به طور بالقوه ۹۵ درصد موفقیت خود را از دست خواهید داد.

6- از دست خوراکهای رسانههای اجتماعی خلاص شوید 

رسانههای اجتماعی ابزارهای قدرتمندی هستند، اما مقصود اصلی از استفاده آنها رساندن ترافیک بیشتر به وبسایت شما است. شما نباید با قرار دادن خوراکهای (feeds) رسانههای اجتماعی حواس بازدید کننده را از سایت خود پرت کنید. با این کار همان میزان ترافیک بیشتری را که به سختی به دست آوردهاید دوباره برمیگردانید.

7- بنرهای قابل کلیک کردن

همیشه سعی کنید امکان بازگشت به صفحه اصلی (homepage) به راحتی قابل انجام باشد. بنر یا لوگوی شما باید قابل کلیک کردن بوده و به صفحه اصلی لینک شده باشد. با این کار بازدیدکننده هر کجا که باشد میتواند به راحتی به صفحه اصلی بازگردد. در حال حاضر خیلی از وبسایتها این کار را انجام میدهند و لوگو یا بنر قابل کلیک به صفحه اصلی به یک استاندارد تبدیل شده است. هر چه امکان دسترسی به صفحات بخصوص صفحه اصلی راحتتر باشد شانس نگه داشتن بازدیدکننده در سایت نیز بیشتر میشود.

8- کاری کنید تمام صفحات مثل صفحه اصلی جذاب به نظر برسند

این موضوع مهمی است چرا که اغلب مردم بیشتر تمرکز خود را روی صفحه اصلی نگه میدارند و باقی سایت را نادیده میگیرند. به هر صفحه به عنوان فرصتی نگاه کنید که میتواند بازدیدکنندگان را جذب کرده و بیشتر در سایت نگه دارد. فرض کنید همه صفحات همان اهمیت صفحه اصلی را دارند و میتوانند به جذب مخاطب یا قابلیت معرفی و فروش محصولات تبدیل شوند. انجام چنین قابلیتی آن هم در سال ۲۰۱۶ امری اجتناب ناپذیر است.

9- بیشتر روی نیمه بالای صفحه تمرکز کنید

بعضی از مدیران وبسایت از این موضوع شکایت دارند که چرا نمیتوانند به اندازه کافی مخاطبین را جذب وبسایت کنند. با یک نگاه شما متوجه خواهید شد که تمام اطلاعات مهم در نیمه پایینی صفحه قرار دارد. به محض این که کسی وارد یک صفحه میشود. تمام چیزی که او در نگاه اول مشاهده خواهد کرد در نیمه بالایی صفحه قرار دارد، بنابراین شما باید مطالب پر اهمیت را در بالای صفحه قرار دهید. هر چیزی که در نیمه پایین صفحه قرار میگیرد باید مطالب تکمیلی باشد.

10- به طور منظم طراحی وب خود را بازنگری کنید

روند طراحی وبسایت دائما در حال تغییر است و خواسته مشتریان نیز به همین نسبت تغییر خواهد کرد. مهم است که وبسایت خود را هر شش ماه یک بار بازنگری کنید تا متوجه شوید وضعیت فعلی شما چگونه است و مردم چه انتظاراتی دارند. این به این معنا نیست که شما به یک طراحی کاملا تازه نیاز پیدا خواهید کرد. شما این کار را باید به این منظور انجام دهید تا متوجه شوید آیا با انجام یکسری تغییرات کوچک و ساده میتوان به جذب بیشتر مخاطب کمک کرد.  

تهیه و تنظیم:

گروه فنی و مهندسی آرین

مطالب مرتبط


10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 94
تاریخ:95/06/09

بازدید:345

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 94
تاریخ:95/06/09

بازدید:345

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 94
تاریخ:95/06/09

بازدید:345

10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 94
تاریخ:95/06/09

بازدید:345

چرا سئو خوب سایت همچنان یک استراتژی موفق است؟
تاریخ:96/01/28

بازدید:31

چرا سئو خوب سایت همچنان یک استراتژی موفق است؟
تاریخ:96/01/28

بازدید:31

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران