طراحی سایت با فناوری های روز

طراحی سایت با فناوری های روز

94/08/10توسط اخبارمقالات

مرز میان طراحی وب سایت ، بسط و توسعه آن، بسیار باریک است و اگر بخواهید از آن عبور کنید، آنرا باریک تر هم خواهید یافت. دنیای طراحی سایت وارد عصر جدیدی از طراحی شده  که ، کدهای پیشرفته تر، سهل تر و مرتبط تر با طراحی سایت ها، از حداقل های ان می باشد. در این دوره  اولویت با عملکرد یا function سایت می باشد 
با پیشرفت و نوآوریهای مختلف در زمینه تکنولوژی و ابزارهای ارتباطی، تکنیک ها و شیوه های جدیدی ابداع و عرضه شده اند که محور اصلی شیوه های جدید عرضه شده، تامین نیازهای مشتریان و کاربران می باشد. با توجه به گرایش های مختلفی که در هر دوره زمانی در زمینه ی طراحی سایت پدید می آید، به روز بودن یکی از ویژگی های لازم برای فعالیت در این عرصه می باشد. طراحی سایت ، حرفه ای است که به طور مداوم در حال تغییر، رشد و توسعه می باشد.
از جمله شیوه های جدید در این زمینه که برای سال 2015 تعیین شده اند، می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 
جایگاه رنگ ها ، فونت ها ، سایزها و بنرها در طراحی وب سایت 
 
رنگ های سفید ، سیاه و خاکستری خالص را فراموش کنید، به سبز، قرمز و زرد بیندیشد. طراحی سایت، یعنی اوج زیبایی سادگی وظرافت. اما رنگ های مانیتور نمایش با رنگ های کاغذ وچاپ فرق می کند. در نسل جدید طراحی سایت ها، برای گرافیک وب هویتی مجزا از گرافیک چاپ قائل شوید. سادگی و شفافیت و شاد بودن در رنگ ها، در نسل جدید طراحی سایت ها، کاملا متفاوت و مشهود است.همچنین عناصر زیر در این مورد بسیار تعییین کننده می باشند...
- به کار گیری تصاویر بزرگ و با کیفیت و دارای ارتباط مفهومی با موضوع اصلی در پس زمینه
- استفاده از تایپوگرافی و حروف چینی و محتوا در قسمت های مختلف طراحی سایت
- برندسازی دیجیتالی از طریق لوگو و علامت تجاری خاص
- گسترش محتوای دیجیتالی نظیر اینفوگرافیک ها، تصاویر، فایل های صوتی و ویدیویی در کنار محتوای متنی  برای تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبان
ضرورت پیروی از استاندارد های طراحی سایت
طراحی مطابق با استاندارهای W3C موجب می گردد تا خرابی ها، خطاهای هنگام لود شدن و .... به حداقل برسد  و یک سایت سازگاری کاملی با انواع مرورگر ها و موتورهای جستجو داشته باشد. یک صفحه ی وب باید از لحاظ کدهایHTML , CSS , Javascript  و همچنین استفاده از validation های اعتبار سنجی، استاندارد های جهانی تعیین شده را دارا باشد .
مزایای استفاده از استانداردهای طراحی سایت :
- مطابقت با انواع نرم افزارها و دستگاه ها : زمانی که از این قواعد و اصول پیروی شود، درک صفحات برای برنامه های سرویس دهنده و سرویس گیرنده آسان شده و ارزیابی آنها برای موتورهای جستجو  ساده تر خواهد شد. هم چنین ساختار یک صفحه اینترنتی برای برنامه های مرورگر قدیمی و سنتی نیز به راحتی قابل درک و اجرا خواهد بود
 طراحی وب سایت برای تمام نمایشگر ها، مشاهده سایت با هر وسیله ای !.
 
طراحی سایت برای load شدن در موبایلها،iphone, ipad,netbook, و ... یکی دیگر از ویژگی های نسل جدید طراحی سایت ها می باشد. این نوع طراحی وب سایت به گونه ای انجام میپذیرد که در برای اسکرین های کوچک نمایش داده شود ، یا حتی در اسکرین های کوچک هم به همان شکل اسکرینهای بزرگ نمایش داده شود. امروزه طراحی وب سایت و طراحی پورتال برای نمایش در مونیتور ها و تلویزیون ها صورت گرفته و کارفرما برای نمایش وب سایت با هماهنگی و استاندارد سازی در تمام گوشی های موبایل ، سفارش طراحی سایت نسخه موبایل را نیز میدهند تا این امکان را به مخاطبانشان بدهند از هر طریق بتوانند به وب سایت شان مراجعه نموده و بهره کافی را ببرند.
 
طراحی صفحات فرود ، طراحی صفحات هدفمند 
 
طراحی صفحات وب سایت به گونه ای که کاربر و بازدیدکننده سایت را با کمترین کلیک به خود هدایت نماید را طراحی صفحات فرود یا هدفمند می نامند . معمولا گرافیک و شلوغی سایت و یا استفاده از سایز ، رنگ و فونت نامربوط موجب  می شود کاربرمطلبی را که در جستجویش بوده را در صفحات اول یا حداکثر دوم سایت نیابد یا حداقل فکر کند که در این سایت وجود ندارد .
طراحی صفحات فرود بهتر است توسط یک کارشناس بهینه سازی وب سایت و مسلط به تبلیغات گوگل انجام شود چراکه در زمان کمتری میتواند طراحی صفحات فرود سایت شما را با خطا کمتری انجام دهد . 
- قابل دسترس برای تمام افراد: اگر طراحی وب سایت مطابق با استانداردهای تعیین شده انجام شود، صفحات با روش ها و سیستم های گوناگون مرورگر اینترنت سازگار می گردند و تطبیق پیدا می کنند و تمام افراد می توانند از آن استفاده نمایند. برای مثال :
مرورگرهای صوتی مورد استفاده افرادی با اختلالات بینایی ( مرورگرهای خط نابینایان یا Brail که متن را به خطوط برجسته قابل فهم ترجمه می‌کنند )
 نمایشگرهای دستی، جیبی وTeletext 
- پایداری و ماندگاری : به این معناست که طراحی سایت مطابق با استاندارد های W3C ، قابلیت سازگاری و تطبیق با قدیمی ترین و جدیدترین مرورگر ها را خواهد داشت. بنابراین آن داده‌ای که از نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کند، در مرورگرهای جدید نیز کار خواهد کرد.
دلیل تفاوت قیمت و تعرفه های طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست ؟
نحوه ی قیمت گذاری در شرکت های مختلف با توجه به استراتژی کاری هر یک می تواند متفاوت باشد و معمولا تفاوت قیمت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد اما نکته ای که همواره باید به آن توجه شود،  این است که ارزان بودن و یا گران بودن تعرفه ها، معیار درستی برای تضمین کیفیت نیست . هزینه ی طراحی سایت  بر اساس خدماتی که یک شرکت از شروع پروژه ارائه می دهد متفاوت خواهد بود  و با توجه به شرایط زیر تغییر می نماید.
- قیمت ثبت دامین
- قیمت خرید هاست
- ایجاد قالب اختصاصی و سفارشی توسط گرافیست و پیاده سازی آن توسط طراح
- استفاده از CMS ها آماده و  یا  برنامه نویسی اختصاصی
- پیاده سازی و تلفیق گرافیک و کد نویسی توسط developer
- هزینه های مربوط به افزودن زبان های جدید
- طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا
- تامین محتوای سایت و ورود اطلاعات به سایت
- آموزش کار با پنل مدیریت
- بهینه سازی و سئو
- بررسی امنیتی و رفع باگ های به وجود آمده
- پشتیبانی به مدت مشخص جهت رفع اشکالات احتمالی
 
 
 
 

 

مطالب مرتبط


7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری
تاریخ:95/06/08

بازدید:343

7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری
تاریخ:95/06/08

بازدید:343

7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری
تاریخ:95/06/08

بازدید:343

7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری
تاریخ:95/06/08

بازدید:343

7 شبکه ی اجتماعی برای فعالیت تجاری
تاریخ:95/06/08

بازدید:343

۴ راز پنهان برای حرفه ای های آفیس
تاریخ:95/05/10

بازدید:349

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران