انواع مطلب در شبکه های اجتماعی

انواع مطلب در شبکه های اجتماعی

94/06/26توسط اخبارمقالات

 
همه بازاریاب‌های شبکه‌های اجتماعی سعی کرده‌اند که پاسخ مناسبی به این سوال بدهند. چقدر باید در سایت و پیج های خود در شبکه های اجتماعی پست منتشر کنیم تا مطمئن باشیم هم دیگران ما را دنبال می‌کنند ؟ 
هر برندی استراتژی منحصر به فرد خود را دارد و شاید همین موضوع سبب شده شما دچار سردرگمی شوید. با اینکه برخی از برندها هستند که هر هفته دو پست در وبلاگ خود منتشر می‌کنند و در فیسبوک هم ۲ یا ۳ پست در روز می‌نویسند, اما برندهایی هم هستند که هر روز در شبکه‌های اجتماعی ۵ مطلب منتشر می‌کنند و سعی می‌کنند هر یک ساعت یک مطلب با مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
اما واقعا کدام یک درست است؟ شاید این سوال کاملا وابسته به شرایط باشد چون استراتژی‌های مختلف برای برندهایی مشابه نتایج مشخصی به دنبال نداشته‌اند. گاهی فعالیت کمتر، نتیجه بهتری داشته و گاهی هم فعالیت بیشتر. برای رسیدن به پاسخ این سوال همراه ما باشید...
باید در شبکه‌های اجتماعی دیده شوید
شاید تا به حال از صدها ابزار و ترفند استفاده کرده‌اید تا تعداد لایک‌های پیج های شبکه های اجتماعی خود را افزایش دهید، اما زمان آن رسیده که در مورد یک موضوع با خودتان صادق باشید – افرادی که پیج شما را لایک می‌کنند معمولا زیاد به پیج شما سر نمی‌زنند.
در واقع تحقیقات نشان داده کاربران بعد از لایک کردن پیجها به ندرت از آنها بازدید می‌کنند. در نتیجه کاری که شما باید انجام دهید این است که بیشتر پست به اشتراک بگذارید تا دیده شوید. تناوب ایده‌آل می‌تواند در این مورد متغیر باشد و خودتان باید با آزمایش و خطا به این نتیجه برسید که چه مقدار باید در شبکه‌های اجتماعی پست منتشر کنید. اگر به طور مداوم در پیج خود مطالبی را به اشتراک بگذارید، دیگران هم بیشتر شما را می‌‌بینند و راحت‌تر شما را به خاطر خواهند سپرد. مثلا وقتی مطلبی را روی یک پلتفرم مثل فیسبوک منتشر می‌کنید باید مطمئن شوید که پست شما بیشترین شانس برای لایک شدن و کامنت گرفتن و به اشتراک گذاشته شدن را دارد. الگوریتم فیسبوک محتوایی را قبول دارد که بیشترین لایک و به اشتراک گذاری و کامنت را داشته باشد.
 همیشه مطلبی جدید برای خواندن در سایت ارائه کنید
سایت ها در نوع برقراری ارتباط با بازدیدکننده نسبت به شبکه‌های اجتماعی کاملا متفاوت هستند. با اینکه در محتوای شبکه های اجتماعی کمیت اهمیت زیادی دارد ولی در سایت این کیفیت محتوا هست که حرف اول را می‌زند. در نتیجه تعداد مطالب سایت شما همیشه باید در حد تعادل باشد. اگر در هر هفته کمتر از دو مطلب در سایت خود منتشر کنید آنگاه مخاطبانی که پنج روز در هفته به سایت شما سر می‌زنند و هیچ محتوای جدیدی در سایت نمی‌بینند ناامید می‌شوند و دیگر سایت شما را دنبال نمی‌کنند.
 
از سوی دیگر اگر هر روز چندین مطلب در سایت منتشر کنید, تمرکز بازدیدکننده را به هم می‌زنید و این سبب می‌شود که مخاطبان شما فقط برخی از مطالب شما را بخوانند و باقی را نخوانده رها کنند. در این صورت تلاش‌های شما هم بی‌نتیجه می‌مانند چون شما سعی می‌کنید در روز ۵ مطلب منتشر کنید و دست آخر فقط ۲ مطلب شما خوانده می‌شود.
انواع مختلف پست در شبکه های اجتماعی منتشر کنید 
به طور کلی انواع پست در شبکه های اجتماعی به چهار تیپ از لحاظ موضوعی تقسیم بندی می شوند 
۱-  پست های آموزشی و اطلاع رسانی (Educational & Informational Post)
۲- پست های سوالی (Question Form Post)
۳- پست های جالب و بامزه  (Funny Post)
۴- پست های تبلیغاتی (Promotional Post)
یک قانون نانوشته در شبکه های اجتماعی وجود داره و آن اینکه بسیاری از مخاطبان، پست های تبلیغاتی که به صورت مستقیم به تبلیغ خدمات و محصولات شرکتها می پردازد رو دوست ندارند .
به همین دلیل اکثر صاحب نظران میزان انتشار این پست ها رو ۸۰ به ۲۰ در نظر می گیرند یعنی از هر ۱۰ پست فقط ۲ تا پست تبلیغاتی از خود یا محصولات و خدماتتان را منتشر کنید
در خصوص  انتشار پست های بامزه و جالب باید بسیار محتاط باشید که به برند شخصی و شرکتی شما لطمه ای وارد نشود و نوع مطلب طنز شما خیلی دور از فضای کاری و حرفه ای شما نباشد
در حقیقت بهتر هست در صورت امکان با استفاده از مفاهیم و موضوعات مرتبط و نزدیک به کسب و کار خود کمی شوخی کنید و مطالب جالب منتشر کنید.
بهتر است بیشترین تعداد پست های شما از نوع پست های آموزشی و اطلاع رسانی در خصوص صنعت و کسب و کارتان باشد با این گونه پست ها شما به نوعی در حوزه کاری خود به عنوان متخصص شناخته خواهید شد. 
و به یاد داشته باشید...
 با اینکه شبکه‌های اجتماعی مختلف بیشتر حول محتوای جدید می‌چرخند، اما سایت ها و وبلاگ‌ها در کنار محتوای جدید و به روز باید محتوایی با طول عمر طولانی هم داشته باشند. اگر در پیج خود مدام اطلاعات جدید و به روز را به اشتراک بگذارید خواهید دید که شبکه‌های اجتماعی چه کمک بزرگی به شما و به سایت شما خواهند کرد.
 
 
 

مطالب مرتبط


موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد:1000 دلار در هر ثانیه !
تاریخ:95/06/06

بازدید:320

موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد:1000 دلار در هر ثانیه !
تاریخ:95/06/06

بازدید:320

موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد:1000 دلار در هر ثانیه !
تاریخ:95/06/06

بازدید:320

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل
تاریخ:94/03/21

بازدید:1434

۹ عامل موفقیت در کسب و کار که روی آنها کنترلی نداریم
تاریخ:95/05/28

بازدید:273

چند تکنیک کاربردی برای انتشار پست در لینکدین
تاریخ:94/08/19

بازدید:1858

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران