روش ساخت کمپین ایمیلی

روش ساخت کمپین ایمیلی

94/06/17توسط اخبارمقالات

در ادامه پست اولی که راجع به دعوت کننده یا CTA به طور مفصل صحبت شد در این مقاله سعی شد به ابعاد دیگر این عنصر اساسی طراحی وب سایت پرداخته شود تا به صورت کاملا کاربردی بتوانید از این امکان استفاده کنید پس با ما همراه باشید... 
 
کاربرد روانشناسی در طراحی یک دعوت کننده یا CTA 
آیا شما می دانید که بعضی از دکمه ها در ذهن ما قابلیت کلیک بیشتری نسبت به باقی دکمه ها دارند؟ در طول سالیان متمادی بازاریابان باهوش از دانش پایه ای ذهن برای توسعه کمپین های بازاریابی خود استفاده کرده اند تا بتوانند توجه ما را جلب کنند، و دکمه های یک دعوت کننده یا Call to action نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه  چند نکته در مورد اینکه چگونه انتخاب درست رنگ دکمه ها، شکل شان، ابعاد شان و جای قرارگیری آن ها می تواند نرخ کلیک را افزایش دهد، بحث شده است.
 
۱. چه رنگ هایی کاربران را راضی می کند؟
اهمیت رنگ بیشتر از آن چیزی است که تصورش را می کنید. در طی تحقیقاتی ۸۵٪ مردم گفته اند رنگ، دلیل اصلی آن ها برای خرید یک محصول است. متاسفانه هیچ رنگ جادویی که بتواند نرخ فروش را افزایش دهد وجود ندارد، پس رنگی را برای دکمه های خود انتخاب کنید که به خوبی خود را از باقی اجزای صفحه متمایز کند (برای مثال نارنجی در آبی) یا از رنگی استفاده کنید که بیانگر احساس خاصی است 
نارنجی: افراد را تشویق به انجام اقدامات فوری می کند !، از این رنگ زمانی استفاده کنید که می خواهید افراد سریع در وب سایت شما فرمی را پر کنند یا عضو شوند و یا خرید نمایند. این رنگ مرتبط ترین رنگ با کالاهای ارزان قیمت می باشد.
قرمز: انرژی افراد را افزایش می دهد و به آن ها احساس فوریت و ضرورت را القا می کند !، از این رنگ زمانی استفاده نمایید که می خواهید یک محصول را در زمان محدودی به فروش رسانید و یا می خواهید بلیط رویدادی را به فروش رسانید که کمی به تکمیل ظرفیت آن باقی مانده است.
زرد: توجه افراد را جلب می کند و سطح پایینی از اضطراب را به آن ها القا می کند !، این رنگ به طور همزمان هم احساسات مثبت را بر می انگیزد و هم به اندازه کافی اضطراب به افراد القا می کند تا آن ها وادار به انجام عملی کند.
آبی: اعتماد افراد را جلب می نماید و به آن ها احساس امنیت را القا می کند !، این رنگ مشهورترین رنگ میان رنگ های محبوب است و انتخاب مناسبی برای برند هایی می باشد که می خواهند حس اعتماد و امنیت را به مشتریان شان القا کنند.
سبز: این رنگ بیانگر ارتقا رشد و آرامش می باشد!، همچنین به معنای " برو " است، که بسیار مناسب طراحی یک دعوت کننده یا Call to action است. سبز آسان ترین رنگ برای پردازش توسط مغز می باشد و معمولا برای القا آرامش ذهنی استفاده می گردد.
 
۲. جملات مناسب برای یک دعوت کننده یا Call to action 
 
تمام فلسفه استفاده از یک دعوت کننده یا Call to action ترغیب افراد برای انجام عملی فوری است، پس از عباراتی استفاده کنید که افراد نتوانند در مقابل کلیک کردن بروی آن مقاومت کنند. این عبارات باید حتما خاص و ویژه باشد، برای مثال: "راهنما را دانلود کنید" در برابر " در اینجا کلیک کنید" ، و از افعال معلوم مانند: "شروع کن" و "بگیر" استفاده کنید تا افعال مجهول که موجب سردرگمی افراد می شود. فراموش نکنید فعل هایی را در جملات خود به کار گیرید که انرژی بخش باشند.
در یکی از تحقیقات اخیر مشخص شده است که زبان اول شخص ۹۰ ٪ نرخ تبدیل بهتری دارد !، برای مثال " دوره آموزشی ام را شروع می کنم" در برابر " دوره آموزشی تان را شروع کنید". همچنین افزودن کلمه "حالا" به یک دعوت کننده یا Call to action مانند " همین حالا ثبت نام کنید" در برابر "ثبت نام کنید" می تواند با افزودن کمی اضطرار، نرخ تبدیل وب سایت را افزایش دهد.
 
۳. دکمه های یک دعوت کننده یا Call to action 
بزرگ، گرد شده، قابل کلیک یا اشاره و آزمایش شده. این ۴ ویژگی باید در هر دعوت کننده یا Call to action رعایت شود. دکمه های مستطیلی از مدت ها قبل، محبوب ترین شکل دکمه هستند، اما از آنجایی که مغز ما به گونه ای است که به صورت ناخودآگاه از اشکال تیز دوری می کند، حتما به خاطر داشته باشید که گوشه های مستطیل را به صورت گرد شده و منحنی وار در آورید. دکمه ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا وقتی کاربری با گوشی تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود از وب سایت بازدید می کند، بتواند براحتی بروی آن ها کلیک کند(طراحی واکنشگرا)
۴. طراحی صحیح یک دعوت کننده یا Call to action 
شما باید دعوت کننده یا Call to action وب سایت تان را به گونه ای طراحی کنید که کاربران با یک نگاه گذری متوجه شوند شما خواستار انجام چه کاری از آن ها هستید. وقتی شما دکمه ها را در نیمه بالایی صفحه قرار می دهید، مخاطبان تان با همان مرور سریع اولیه صفحه یا ایمیل آن ها را می بینند. بازدید کنندگان معمولا ۸۰٪ زمان خود را در نیمه بالایی صفحه سپری می کنند، پس شما نیز با تمرکز طراحی تان در نیمه بالایی صفحه، توجه بازدیدکنندگان را بدون اینکه بخواهند پس از عبور از محتوا به دعوت کننده یا Call to action شما در پایین صفحه برسند، جلب کرده اید. هر مخاطبی از دیگری متفاوت است، پس شما می بایست رنگ ها، جملات، اشکال و جای قرارگیری آن ها را آزمایش کنید تا بهترین ترکیب میان آن ها را بیابید، به طوریکه بتواند نرخ تبدیل وب سایت شما را افزایش دهد.
 
طراحی کمپین ایمیلی با استفاده از دعوت کننده یا CTA (چند ایده کاربردی)
تا کنون CTA ها تنها برای رساندن شما به هدف و نیازتان بوده است. اما زمانی که شما CTA های خود را براساس نیاز ها و علایق مشتریانتان انتخاب کنید، به نوعی ایمیل خود را شخصی سازی کرده اید، شخصی سازی فقط به این معنا نیست که ایمیلی با نام هر شخص برایش ارسال کنید و بنویسید مثلا مشتری محترم جناب آقای ..... و ادامه کمپین، نه!!!
این که شما کمپین ها و CTA های خود را طوری برنامه ریزی کنید که مشتری از دیدن call-to-action ایمیل شما به وجد بیاید نوعی شخصی سازی (personalization) محسوب می شود که از جنس داینامیک می باشد.
این که در فضای کسب و کار و محصولات شما چه چیز مطابق با علایق و نیازهای مشتری می باشد تا براساس آن  CTA های مناسب را در کمپین ها ارائه دهید، call-to-action داینامیک می باشد. 
به خاطر داشته باشید شخصی سازی اثر گذارترین روش در بازاریابی است. طی یک بررسی که بر روی 93000 CTA در دنیا انحام گرفته، مشخص شده که CTAهای داینامیک که نیاز مشتری را هدف قرار داده است، نسبت به CTAهایی که برای همه بازدیدکنندگان و به صورت عمومی طراحی شده اند، 42% بیشتر سرنخ ها را به فرصت تبدیل کرده اند و در ادامه چند پیشنهاد....
 
1-   ارائه پیشنهادات مختلف بر اساس علایق کاربران :
اگر شما بازاریاب باهوشی باشید به احتمال زیاد تعداد زیادی از سرنخ های خود را به مشتری تبدیل می کنید. همان طور که می دانید افراد مختلف دارای نیاز ها و علایق متفاوتی هستند. چرا از اطلاعاتی که راجع به مشتریانتان دارید برای ارائه پیشنهادات متفاوت به آن ها استفاه نمی کنید؟
به طور مثال یک کسب و کار که در زمینه تبلیغات فعالیت می کند، به مشتریان  خود که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کنند، یک CTA در مورد ebook تجارت الکترونیک ارائه می دهد، اما به مشتری هایی که به اصطلاح مصرف کننده و nonprofit هستند در نهایت یک CTA برای ثبت نام در webinar (سمینار تحت وب) ارائه می دهد. به کار گیری چنین روشی بسیار موثر تر از نمایش یک یا چند آفر عمومی به هر دو گروه می باشد که فقط باعث کمی تامل و تجدید نظر در آنها می شود.
2-   ارائه پیشنهادات مختلف  بر اساس میزان بازدید از صفحات سایت
صفحات پر بیننده سایت می توانند به روشنی به شما بگویند کدام مباحث کسب و کار شما طرفدار بیشتری دارد، برای آن ها CTA ارائه دهید.
3-   ارائه پیشنهادات مختلف  بر اساس رده های سنی مختلف
اینکه چه افرادی بیشتر به چه صفحه هایی می روند نیز آمار مفیدی است. از این آمار می توانید رده سنی و یا رده های سنی سایت خود را پیدا کنید. یک سایت ممکن است با توجه به محصول یا کالایی که ارائه می دهد دو گروه سنی مختلف و یا بیشتر را جذب خود کند پس CTA هایی مناسب برای هر گروه سنی از لحاظ محتوا و طراحی ارائه دهید.
4-   ارائه پیشنهادات مختلف ‌به کاربرانی که قبلا دانلود داشته اند و یا ثبت نام کرده اند
کاربرانی که به صورت آنلاین و در لحظه در سایت برای کالا یا محصولی ثبت نام می کنند دیگر نمی توان برای آن ها درباره همان محصول CTA ارائه کرد اما فرصت را از دست ندهید شما می توانید درباره مباحث دیگر CTA های مختلفی را در ایمیلی که برای خوش آمدگویی و یا تائید عضویت ارسال می کنید قرار دهید.
5-   ارائه همان پیشنهادات به همان مشتریان ولی این بار به صورت شخصی سازی شده و با ارسال به تک تک آنها
 

مطالب مرتبط


چرا سئو خوب سایت همچنان یک استراتژی موفق است؟
تاریخ:96/01/28

بازدید:31

طراحی ریسپانسیو یا انطباق پذیر؟
تاریخ:95/12/10

بازدید:104

۱۰ نوع محتوای جذاب برای افزایش فروش
تاریخ:95/09/22

بازدید:218

۷ عادت مضر که بسیاری از مردم در محل کار دارند
تاریخ:95/05/25

بازدید:279

موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد:1000 دلار در هر ثانیه !
تاریخ:95/06/06

بازدید:324

موفق ترین کسب و کارهای اینترنتی؛ درآمد:1000 دلار در هر ثانیه !
تاریخ:95/06/06

بازدید:324

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران