چگونه یک دعوت کننده یا Call to Action بسازیم؟ نکات آموزشی....

چگونه یک دعوت کننده یا Call to Action بسازیم؟ نکات آموزشی....

94/06/18توسط اخبارمقالات

دعوت کننده یا Call to Action چیست 
کتابها معمولا از فصل اول شروع و به ترتیب تا فصل آخر خوانده می شوند. حالا تصور کنید کسی کتابی را بر دارد و به شکلی کاملا تصادفی قسمت های مختلف آنرا بخواند و بخواهد تصمیم بگیرد این کتاب مناسب نیاز او هست یا نه. در وب همیشه ماجرا همین است. وبگردها معمولا از صفحه اصلی وب سایت شما وارد نمی شوند. هر صفحه از وب سایت شما ممکن است نقطه شروع بازدید کننده باشد.بنابراین، هرصفحه برای مرور شدن باید خوانا و روشن باشد. هرصفحه باید به خواننده نشان بدهد که چیست و چه پیامی دارد. هر صفحه باید دارای بخشی که اصطلاحا دعوت به اقدام (Call to Action) خوانده میشود باشد. که به بازدید کننده اقدام بعدی را گوشزد کند. این اقدام بعدی عموما نتیجه مورد نظر شماست. برای هدایت بازدیدکننده گان به مقصد مورد نظر فقط به منوی سایت اکتفا نکنید. دکمه ها، لینک ها،گرافیک ها، راهنما ها همگی عناصری هستند که باید برای هدایت بازدید کننده در بین متن به کار گرفته شوند
(CTA یا Call to action عبارتی است که در بازاریابی آنلاین، زیاد شنیده می شود. معنی لفظ به لفظ آن چیزی شبیه به «دعوت به اقدام» می شود، که به اختصار در مقالات (CTA)دعوت کننده» ترجمه شده است.).
دعوت کننده یا Call to Action چه کاربردی دارد؟
دعوت کننده ها انواع مختلفی دارند، از یک بنر تبلیغاتی گرفته تا یک دکمه برای عضویت در خبرنامه، اما همگی آن‌ها یک هدف واحد دارند: «دعوت کننده ها طراحی می شوند تا توجه مخاطبان علاقه مند و مشتریان بالقوه را جلب کنند»
عبارات زیر مثال هایی هستند از دنیای بی انتهای «دعوت کننده ها»:
برای من هم بفرست
عضویت و اشتراک در خبرنامه
همین حالا دانلود کنید
استفاده از تخفیف این هفته
شرکت در قرعه کشی
تخفیف های این کالا را به من اطلاع بده
اینجا کلیک کنید
خواندن متن کامل مقاله
پر کردن فرم
دیدن جزئیات محصول یا خدمات
دریافت پیش فاکتور
مطالب مرتبط 
و...
 
در وب سایت ها و تبلیغات اینترنتی، خلاقیت و هوشمندی در طراحی دعوت کننده هایی که نظر مخاطبان هدف کسب و کار شما را جلب کنند، هنر بزرگ و ارزشمندی است.
در حقیقت این دعوت کننده ها در نقش بازاریاب هایی هستند که سعی می کنند مخاطبان کسب و کار شما را یک قدم به خرید نزدیک تر کنند. این کار می تواند با دریافت اطلاعات مخاطب برای برقراری تماس در آینده و یا حتی دعوت مخاطبان شما به دانلود کاتالوگ خدمات و محصولات شما صورت پذیرد. عدم توجه به طراحی درست دعوت کننده ها در مسیر بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما، می تواند تمام تلاش های شما را نقش بر آب کند، پس همیشه زمان کافی برای تحلیل و بهبود دعوت کننده های وب سایت خود اختصاص دهید.
 
فاکتورهای طراحی یک دعوت کننده یا Call to Action
در شکل زیر ۴ کیفیت ضروری که باید در یک دعوت کننده یا " call to action " رعایت کرد را شرح داده شده است 
۱. ارزشمند بودن
محتوای وب سایت شما باید اثر گذار و قابل توجه باشد تا افراد از آن بازدید کنند و در مرحله بعد برای تبدیل این بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان بالقوه می بایست یک دعوت کننده یا " call to action " متقاعد کننده تنظیم نمایید، چون بازدید کنندگان در صورت مواجه شدن با این درخواست ها از خود این سوالات را می پرسند:
چرا باید بروی این دکمه کلیک کنم و اطلاعاتم را به آن ها بدهم؟
این کار چه سودی برای من دارد؟
آیا چیزی که بدست می آورم ارزش ثبت ایمیلم در این وب سایت را دارد؟
 
امروزه افراد در دادن اطلاعات تماس خود بسیار مردد شده اند، پس پیشنهادی که شما در درخواست خود مطرح می کنید باید برای افراد آنقدر جذابیت و ارزش داشته باشد تا بر تردید آن ها غلبه کند و اطلاعات تماس شان را به شما بدهند. پس به فکر طراحی مجموعه ای از پیشنهاد های ارزشمند باشید و کارآیی آن ها را امتحان کنید تا مناسب ترین شان را بیابید.
یک دعوت کننده یا " call to action " خوب معمولا با دادن اطلاعات مفید به افراد همراه است، تا بتواند موجب پیشرفت آن ها در شغل و کسب و کارشان گردد و آن ها را به افراد ارزشمندتری تبدیل کند. نمونه ای از پیشنهاد های ارزشمند که می بایست در یک دعوت کننده یا " call to  action" ارائه گردد:
مقالات آموزشی
یک کتاب الکترونیکی
مشاوره تخصصی ۳۰ دقیقه ای
پادکست ها یا فایل های صوتی آموزشی
کلاس ها یا کارگاه های آموزشی رایگان
۲. کاربرد آسان
استیو کراگ متخصص طراحی وب کاربردی در کتاب فوق العاده اش در مورد طراحی وب سایت با عنوان " مرا به فکر کردن وادار نکن" می نویسد وقتی افراد به وب سایت شما وارد می شوند نباید فکر کنند که در قدم بعدی باید چه کاری را انجام دهند، در واقع او می گوید دعوت کننده یا " call to action " وب سایت شما باید ساده، کوتاه و شفاف باشد، و همچنین فعالیت هایی برای انجام و نتایج عمل به آن ها را نیز شامل گردد.
۳. مهم و برجسته بودن
جای قرارگیری دعوت کننده یا " call to action " شما در وب سایت تان بسیار مهم است. این درخواست باید نزدیک به بالا و ابتدای صفحه باشد و افراد نیازی به اسکرول کردن صفحه برای دیدن آن نداشته باشند. این درخواست باید شامل یک عکس قابل کلیک کردن که فونت نوشته های آن نیز نسبتا بزرگ است، باشد همچنین زمینه ای سفید دور آن باشد که نظر مخاطبان را جلب کند و با فونت های رنگی از باقی اجزای وب سایت متمایز گردد.
۴. مبتنی بر عمل بودن
دعوت کننده یا " call to action " شما باید در یک جمله کوتاه به بازدیدکنندگان وب سایت تان بگوید که چه کاری انجام دهند. نمونه هایی از این جملات در پایین آمده است:
از رقبای خود جلو بیافتید!
برنده ی مسابقه ____ ما شوید
بازدید وب سایت خود را افزایش دهید!
و ...
اشتباه رایج در طراحی دعوت کننده یا " call to action "
یکی از کم بازده ترین دعوت کننده یا " call to action " ها عبارت " با ما تماس بگیرید" است! اگر وب سایت شما فقط از این عبارت برای دعوت کننده یا " call to action " خود استفاده می کند سریعا آن را اصلاح کنید و مواردی که در بالا به آن اشاره شد را در آن رعایت نمایید.
 

مطالب مرتبط


معرفی سایت به وبمستر بینگ
تاریخ:96/01/09

بازدید:86

معرفی سایت به وبمستر بینگ
تاریخ:96/01/09

بازدید:86

گوگل آپدیت فانتوم یا کیفیت را تایید کرد
تاریخ:94/03/21

بازدید:859

گوگل آپدیت فانتوم یا کیفیت را تایید کرد
تاریخ:94/03/21

بازدید:859

آموزش قرار دادن عکس در کنار نتایج گوگل
تاریخ:94/03/21

بازدید:878

آموزش قرار دادن عکس در کنار نتایج گوگل
تاریخ:94/03/21

بازدید:878

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران