پادشاهی محتوا و فروش بیشتر

پادشاهی محتوا و فروش بیشتر

94/05/31توسط اخبارمقالات

 
 
 نکته اول: در اقتصاد جدید، جمله معروفی است که می گوید: فروش پادشاهی می‌کند. موفقیت در این زمینه به وسیله قابلیت افراد برای ایجاد درآمد و نه تنها فروش محصولات و خدمات توسط خود آنها مشخص می‌شود. 
 نکته دوم: در کنار این مساله در فضای آنلاین نیز جمله معروفی است که می گوید "محتوا پادشاه است"و همه  به خوبی این موضوع را درک کرده اند که سایت بدون محتوا، عملا هیچ ارزشی ایجاد نمی کند و به نتیجه مناسبی نخواهد رسید. مخاطبین سایت هم حتی اگر با روشهای مختلف با یک سایت آشنا شوند اما در آن سایت محتوای باارزشی وجود نداشته باشد، آن را ترک خواهند کرد و دیگر هرگز به آن سایت مراجعه نخواهند کرد. 
نکته سوم: امروزه با پیشرفت شبکه های اجتماعی و جاگرفتن استفاده از این شبکه ها در زندگی روزمره مردم، و همراه با ان استفاده از این شبکه ها برای معرفی خدمات و محصولات و در نهایت جذب مشتری و فروش اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. برای همین تولید محتوا و بازاریابی از طریق ان مهارتی است که باید کسب و بکار گرفت. تولید محتوا در اینترنت را می توان از جنبه های مختلفی بررسی کرد و به اهمیت آن پی برد. محتوا علاوه بر اینکه باعث ایجاد اعتماد در مخاطب می شود، باعث خواهد شد که سایت شما ترافیک بیشتری را به سمت خود هدایت کند و افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا و از شما خرید داشته باشند.
نکته چهارم: از آنجایی که بازاریابی محتوا اساسا شیوه ای برای فروش است این نکته اهمییت دارد که چه محتوایی تولید کنیم تا ما را به فروش بیشتر برساند؟؟؟
 
با ما باشید؛ در ادامه رازهای طلایی تولید محتوا و فروش بیشتر را با هم بررسی میکنیم ....
 
۱. به یاد داشته باشید که شما هم بخشی از کسب‌وکار مردم هستید پس اعتماد جلب کنید 
تولید محتوای مفید در سایت، برای مخاطب اعتماد ایجاد می¬کند و باعث می¬شود که شما را به عنوان متخصص در زمینه کاری که دارید به درستی شناسایی کند. همانطور که می¬دانید ایجاد اعتماد در مشتری اولین مرحله¬ای است که هر کسب و کاری برای موفقیت باید از آن عبور کند. بنابراین سعی کنید با محتوا برای آنان احترام و  اعتماد ایجاد کنید
بسیاری از فروشندگان در اینکه چه چیزی می‌فروشند گرفتار می‌شوند و فراموش می‌کنند که در مقابل آن‌ها مردم قرار دارند. مشتریان شما از شما می‌خواهند که به آن‌ها به طور شخصی رسیدگی کنید.توجه به مشتریان و علاقه‌مند نگه‌داشتن آن‌ها به کسب‌وکار مساله بزرگی است که امروزه پیش روی کسب‌وکار‌ها قرار دارد. بنابراین همواره به یاد داشته باشید که «هر مشتری انسان منحصر به فردی است که مستحق رفتار متمایز و توجه ویژه است.»
 
۲. روی نتایج تمرکز کنید نه روی تلاش‌ها.
موفقیت شما در فروش با به دست آوردن نتایج حاصل می‌شود و این به معنای قرار دادن محصولات خود در دست‌های مشتریان بیشتر است. 
جمله محتوا آتش است و شبکه های اجتماعی گازوییل  در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی بیان می شود، حتی اگر محتوایی که در سایت خود منتشر می کنید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد، تا زمانی که شخصی آن را نبیند، بازدهی لازم را نخواهد داشت. با انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی می توان آتش آن را روشن نگه داشت و باعث بیشتر دیده شدن مطلب شد. بنابراین تولید محتوا به تنهایی کافی نیست و باید برای مطالب خود بیننده ایجاد کنیم 
برخی از روش های هدایت بیننده به مطالب عبارتند از:
انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی
دریافت بازدیدکننده از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل
استفاده از بازاریابی ایمیلی و ارسال مطالب از طریق ایمیل برای علاقمندان
دریافت بازدید از طریق لینک های خبری و انجمن ها از طریق انتشار مطلب
بر این اساس می توانید همانند یک نیروی فروش خوب که می‌داند، چگونه توجه مشتریان را جلب کند که محصولات و خدمات را به گونه‌ای که باعث خرید مشتری شود، عرضه نماید. پس نتایج را با تلاش‌ها اشتباه نگیرید.
۳. کارهای دشوار را انجام دهید
بهترین نیروی فروش آنهایی هستند که تمایل دارند کارهای چالشی انجام دهند. نیروی فروشی که این‌گونه عمل می‌کنند، تمایل دارند که خود را در مقابل انواع مشتریان قرار دهند، سوالات دشوار بپرسد و معامله را با آن‌ها تمام کند. انجام کارهای دشوار منطقه‌ای است که فروشندگان و اجرا کنندگان بر‌تر در آن به سر می‌برند. شما نمی‌توانید به معاملات بزرگ دست یابید بدون اینکه در آب‌های عمیق وارد شوید؛ جایی که ماهی‌های بزرگ در آنجا شنا می‌کنند.
تعیین استراتژی نیز یکی از مهمترین کارهایی است که بازاریابان اینترنتی انجام می دهند استراتژی بازاریابی محتوا، صرفا تولید محتوای با کیفیت نیست، 
برخی از مواردی که باید در استراتژی خود آنها را لحاظ کنید عبارتند از :
هدف گذاری: این که مخاطب هدف شما چه افرادی هستند و چه برنامه ای برای جذب آنها دارید.
موضوع مطلب: مخاطب من به چه موضوعی علاقمند است و تمایل دارد در چه موردی برای او مطلب نوشته شود؟ 
کلمات کلیدی: مخاطب به دنبال چه کلمات کلیدی جستجو خواهد کرد و من چگونه از این کلمات در محتوای مطلب خود استفاده کنم؟
کیفیت مطالب: اطمینان پیدا کنید که مطالب شما از کیفیت مناسبی برخوردار هستند، اما در نظر داشته باشید که هدف شما تولید مطالب با کیفیت نیست، بلکه هدف رشد کسب و کار شما، با استفاده از محتوای با کیفیت است.
کانال انتشار:  از چه طریق می خواهم مطلب را منتشر کنم؟ اگر موتورهای جستجو برای زمینه کاری من مناسبتر هستند، آیا استانداردهای مرتبط با سئو را در تولید مطلب رعایت کرده ام؟ اگر می خواهم مطالب از طریق شبکه های اجتماعی منتشر شوند، تکنکیهای بازاریابی ویروسی را در مطالب خود رعایت می کنم؟
تحلیل : بررسی کنید که چه مطالبی بازخورد بهتری دارند؟ مخاطب شما بیشتر برای چه مطالبی نظر ارسال می کند و به چه مطالبی علاقه دارد؟ کدام کانال انتشار برای شما مناسبتر بوده است و بازدهی بالاتری دارد؟
نرخ تبدیل: هدفی که از بازاریابی محتوا دنبال می کنم چیست (به دنبال افزایش فروش هستید یا جذب مخاطب جدید)؟ از کدام روش نرخ تبدیل بهتری بدست آورده ام؟ آیا ماموریت من با هدایت بازدیدکننده به مطالب تمام می شود یا باید پس از آن از طریق روش¬های بازاریابی ایمیلی یا تکنیکهایی مانند صفحه فرود، نرخ تبدیل خود را افزایش دهم؟
۴. مشتری را شگفت‌زده کنید
فروشندگان خوب به دنبال راه‌هایی برای دلگرم کردن مشتریان برای مشارکت در خرید و ایجاد احساس فوریت در مالکیت محصول یا خدمت در آن‌ها هستند. وقتی مشتری را شگفت‌زده می‌کنید، شما یک تفاوت ایجاد می‌کنید و باعث می‌شوید که آن‌ها بخواهند این‌گونه تجربه را حفظ نمایند. شما می‌توانید هر محصولی، با یک ارائه شگفت انگیز همراه کنید. 
افراد به طور عادی توجهی به تلاش‌های فروش نمی‌کنند پس مشتریان خود را با نحوه ارائه خود،سطح کلاس کاری و باورتان به محصول و خدمتی که ارائه می‌دهید، شگفت زده کنید.
 
۵. برای فروش درخواست کنید
ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما اغلب فروشندگان برای فروش درخواستی نمی‌کنند. باور این مساله سخت است؛ اما این مورد صحت دارد. در یک بررسی و خرید آزمایشی از ۵۰۰ کسب‌وکار مشخص شد که بیش از ۷۰درصد از فروشندگان درخواستی مبنی بر فروش چیزی از مشتری نکردند. صرف‌نظر از محصول ، قیمت یا اینکه چقدر شما حرفه‌ای هستید، اگر درخواستی نکنید، شما فقط موفق به فروش به کسانی می‌شوید که واقعا به قصد خرید آمده‌اند نه مشتریان بالقوه. 
و در آخر
با بررسی مدل کسب و کاری که دارید و نکات فوق، می توانید برای خود یک برنامه مدون برای بازاریابی محتوا ایجاد کنید. نوشتن برنامه مشخص برای بازاریابی محتوا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا به اهداف مورد نظر خود برسید و در تولید محتوا تمام نکات لازم را رعایت کنید. با تحلیل و اندازه¬گیری آمار بازدید سایت و همچنین نرخ تبدیل حاصل از بازاریابی محتوا می توانید استراتژی بازاریابی محتوا خود را بهبود دهید و نتایج فوق العاده ای بگیرید. اگر تا به حال برنامه ای برای بازاریابی محتوا در سایت خود نداشته اید، پیشنهاد می کنم که از همین امروز این کار را شروع کنید.
 
 
 

مطالب مرتبط


چک لیستی برای افزایش فروش سایت
تاریخ:95/10/29

بازدید:165

ترلو، نرم افزاری برای مدیریت از راه دور
تاریخ:94/06/04

بازدید:788

ترلو، نرم افزاری برای مدیریت از راه دور
تاریخ:94/06/04

بازدید:788

مخفی کردن کلمات کلیدی در سایت
تاریخ:95/11/29

بازدید:127

شاخص های پایش عملکرد (KPI) در بازاریابی در شبکه های اجتماعی
تاریخ:95/12/07

بازدید:111

مدیریت روابط با مشتری ( Customer Relationship Management): CRM
تاریخ:95/09/02

بازدید:229

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران