چگونه با بازاریابی درونگرا مشتری جذب کنیم؟؟؟

چگونه با بازاریابی درونگرا مشتری جذب کنیم؟؟؟

94/05/25توسط اخبارمقالات

در ادامه مقالات قبلی جالب است بدانید بازاریابی محتوایی زیر مجموعه ای از بازاریابی درون گرا ست . در حقیقت فرایند بازاریابی درون گرا بدون محتوا معنی و مفهوم خاصی نخواهد داشت و محتوا شالوده و اساس این نوع از بازاریابی هست . عملا فرایند جذب مخاطب و کاربر هدف در فرایند بازاریابی درونگرا بدون محتوا امکان پذیر نیست .
شاید واژه بازاریابی درون گرا یا بازاریابی جاذبه ای (یا عناوین دیگر : بازاریابی ربایشی ، بازاریابی درونی و … ) را پیش از این در مقالات و وب سایت های دیگر شنیده باشید در این نوشتار توضیحی به زبانی کاملا ساده و قابل فهم برایتان می آوریم امید است مورد کاربرد قرار گیرد ...
تعریف بازاریابی :
برای بازاریابی تعاریف مختلفی ارائه شده است اما ساده ترین و کاملترین تعریف این است : “رساندن پیام مناسب در زمان مناسب به شخص مناسب از طریق رسانه مناسب به صورت مستمر را یک فرایند بازاریابی می گویند .”
با توجه به تعریف بالا ، رساندن پیام مناسب به مخاطب مناسب به شیوه درست و اصولی مهمترین هدف بازاریابی است که در حقیقت همین اصل را نیز در بازاریابی درون گرا مشاهده می کنیم اما با رویکردی متفاوت !
تعریف بازاریابی درون گرا :
“بازاریابی درون گرا یک فرایند بازاریابی است که از طریق تولید محتوای منحصر به فرد و کاربرپسند و رساندن این محتوا به مخاطب قبل از تصمیم گیری برای خرید انجام می شود . این روش بسیار مقرون به صرفه است و بهترین روش برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت شما به خریداران و معرفی برند شماست .”
در تعریف بازاریابی واژه پیام حکایت از پیام تبلیغاتی دارد اما در بازاریابی درون گرا مراد از واژه محتوا ، محتوایی است که به سوالات ذهنی ، دغدغه ها و مشکلات کاربران و مخاطبان پاسخ می دهد .
در واقع رویکرد تمرکز بر روی پیام تبلیغاتی و ویژگی های محصول در بازاریابی سنتی یا برون گرا به رویکرد تمرکز بر روی مزایای محصول و مشکلات و دغدغه هایی که محصولات و خدمات ما می توانند از مخاطبان مرتفع نمایند تبدیل می شود . این مزایا در قالب محتوای تولید شده به گوش مخاطبان رسانده می شود .
اساسا کاربران و مخاطبان ، امروزه به دنبال ویژگی های محصولات ما نمی گردند بلکه به دنبال رفع مشکلات ، مسائل و دغدغه های ذهنی خود در فضای وب هستند.
مزایای بازاریابی درون گرا چیست ؟
۴ دلیل کلیدی و مهم که می توانند به خوبی حق مطلب را در مورد موثر بودن بازاریابی درون گرا ادا کنند در ادامه می آوریم:
  • بر پایه تکنیک بازاریابی با کسب اجازه فعالیت می کند
یکی از مهمترین مزایای بازاریابی درون گرا نسبت به بازاریابی سنتی  است که به معنای بازاریابی و تبلیغات با کسب اجازه از مخاطب تعبیر می شود . ما اغلب در معرض بمباران تبلیغات خسته کننده و آزار دهنده هستیم . انواع مدل های بازاریابی که باعث آزار و اذیت شما می شود مثل تبلیغات پیامکی ناخواسته ، ارسال ایمیل های اسپم ، تبلیغات پاپ اپ روی وب سایت ها ، تیزرهای تلویزیونی بین فیلم و سریال وغیره ، همه و همه از جنس بازاریابی سنتی یا برون گرا هستند .
اما در بازاریابی درونگرا وقتی کاربران یا مخاطبان در خبرنامه وب سایت شما عضو می شوند و یا در شبکه های اجتماعی برندتان را دنبال می کنند بدین معناست که به محتوا و اخبار برند شما علاقمند و مشتاق به دریافت صدای برندتان هستند . این عضویت یا دنبال کردن کاملا اختیاری هست و در هر زمان به راحتی می توانند لغو اشتراک کرده و هیچگونه مزاحمتی برای آنها ایجاد نخواهد شد.
 
  • بر روی مخاطب هدف شما تمرکز می کند
یکی از مهمترین استراتژی ها در بازاریابی این است که به جای تبلیغات برای عموم مردم ، فرایند بازاریابی دقیقا برای مخاطبان هدف انجام شود. با تمرکز بر روی مخاطبان هدف و شناسایی نیازها و خواسته های آنها ، می توان نرخ تبدیل فروش محصولات و خدمات شرکت را تا حد چشمگیری افزایش داد .  اینکه علاقمندان و مخاطبان هدف، شما از طریق محتوای کاربرپسند تولید شده ، به وب سایت و برند شما می رسند دقیقا بر پایه بازاریابی بر روی مخاطب هدف استوار است .
  • محتوای کاربرپسند می تواند به صورت ویروسی منتشر شود
یکی از مزایای دیگر فرایند بازاریابی درون گرا ، انتشار محتوای تولید شده در شبکه های اجتماعی است که مخاطبان هدفتان ، در آنجا شما را دنبال می کنند . وقتی شما محتوای خوب و مفیدی تولید کرده باشید این شانس رو خواهید داشت که علاقمندانتان ، محتوای شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و بدین شکل محتوای شما به صورت ویروسی منتشر خواهد شد .
  • ارزان و مقرون به صرفه بودن
اغلب بودجه های تبلیغاتی که در بازاریابی سنتی هزینه می شود بسیار زیاد است . تلویزیون ، رادیو ، مجلات چاپی و بیلبورد و … خیلی مناسب با بودجه محدود کسب و کارهای کوچک نیست اما بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای ارزان و مقرون به صرفه است و با حداقل هزینه ها قابل انجام است .
 
و در آخر:   همانطور که در بالا اشاره شد بازاریابی درونگرا تولید محتوای کاربرپسند که حاوی پاسخ نیازها ، سوالات و مشکلات و دغدغه های کاربران و انتشار این محتوا در فضای وب است . این نوع از بازاریابی مزایای بسیاری نسبت به بازاریابی سنتی یا برون گرا دارد که یکی از مهمترین این مزایا آن است که بر مبنای کسب اجازه از کاربر به جای تبلیغات مزاحم و خسته کننده بازاریابی سنتی یا برون گرا استوار است .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

مطالب مرتبط


چگونه با بازاریابی درونگرا مشتری جذب کنیم؟؟؟
تاریخ:94/05/25

بازدید:1495

چگونه با بازاریابی درونگرا مشتری جذب کنیم؟؟؟
تاریخ:94/05/25

بازدید:1495

چگونه با بازاریابی درونگرا مشتری جذب کنیم؟؟؟
تاریخ:94/05/25

بازدید:1495

تنظیمات Adobe Reader برای بهینه سازی مطالعه در شب
تاریخ:95/04/29

بازدید:377

دانشمندان می گویند افراد با هوش این 8 ویژگی را دارند!
تاریخ:95/06/05

بازدید:283

ده عادت افراد موفق برای به پایان بردن روز کاری
تاریخ:95/08/26

بازدید:265

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران